u DE PRODUCTIE VAN FILMS VAN NEDERLANDSODEM GAAT ONVERMINDERD VERDER 0 0 Z De watersnoodramp FILMFONDS BENOEMT BURNY BOS ALS INTENDANT Pietje Bell Q O Floris Volle maan Ui In dit nummer aandacht voor "Pietje Bell", "Volle Maan", "Floris' "De Watersnoodramp". en Burny Bos, de stuwende kracht achter films als "Mijn vader woont in Rio"f "Abeltje" en "Minoes", is aangesteld als intendant bij het Nederlands Fonds voor de Film. mm De Zeeuwse regisseur en scenarist Koert Davidse begint in maart met de opnames van "De watersnoodramp". De documentaire wordt geproduceerd door Jan van der Zanden en Wilant Boekelman van Waterland Film TV. Davidse vertelt over zijn voortdurende fascinatie voor de verschrikkelijke nacht van 1 februari 1953 die bij vele Zeeuwen lit tekens achterliet. "Geboren en getogen in Zeeland, hoorde ik in mijn jeugd veel verhalen over de watersnoodramp. Vergeten ben ik ze nooit en ze zijn mij altijd blijven fascineren. Waarschijnlijk omdat in extreme situaties een laagje beschaving verdwijnt en de drang tot overleven sterker naar boven komt. Mensen zijn opeens tot prestaties in staat die ze in hun dagelijkse leven niet voor mogelijk zouden houden. "De watersnoodramp" gaat over de slachtoffers. Hoe hebben ze de emotionele verschrikkingen een plaats gegeven in hun leven en hoe hebben zij hun leven opgepakt na de ramp? Veel mensen uit diverse plaatsen van het rampgebied vertellen gedetailleerd wat er van uur tot uur gebeurde in de nacht van 1 februari 1953, de nacht dat ze overvallen werden door het water. In het tweede deel van de documentaire leren wij enkele personen beter kennen tijdens hun leven nu. Het zijn mensen die bij de ramp familieleden hebben verloren." "De watersnoodramp" wordt gedraaid op 16mm. De opnameperiode loopt van begin maart tot eind april. In september verschijnt de documentaire op 35 mm in de bioscoop. Koert Davidse is de scena rist en regisseur, de cameraman is Ton Peters, Antoin Cox verzorgt het geluid en de producenten zijn Jan van der Zanden en Wilant Boekelman van Waterland Film TV. Sinds 1 februari jongstleden ontwikkelt Bos naast Jean van de Velde commerciële speelfilmprojecten. Van de Velde brengt zijn werkzaamheden terug omdat hij een speelfilm gaat regisseren. Met de aanstelling van Bos blijft de continuïteit van de lopende projecten gewaarborgd. Bos zal zijn werk in een duobaan met Van de Velde vervullen. De intendant is bij het fonds de speciale adviseur die producenten en scenarioschrijvers begeleidt bij het ontwikkelen en productierijp maken van markt gerichte filmprojecten. Het fonds beschikt sinds 1999 over een intendant. Afgelopen zomer bleek uit evaluatie van het Ministerie van Economische Zaken dat filmmakers de intensieve, persoonlijke begeleiding van de intendant in hoge mate op prijs stellen. 20 Bij het ter perse gaan van dit nummer rustte er nog een zwaar embargo op alle informatie die te maken heeft met de cast van "Pietje Bell", Shooting Star's nieuwste film. Toch een pri meurtje voor Holland Film Nieuws, want dit is PIETJE BELL, uitgekozen uit de circa 1000 Pietje Beli's die voor de camera van regisseur Maria Peters hebben opgetreden. De opnames van "Pietje Bell" beginnen in de derde week van februari. Scout Paul Marbus en Production Designer Benedict Schillemans hebben Nederland, België en Duitsland afgestroopt om weer de mooiste plekjes te vinden die kunnen doorgaan voor de dertiger jaren, waarin het authentieke verhaal van "Pietje Bell" zich afspeelt. Wardrobe designer Bemadette Corstens reist de hele wereld over om voor de honderden acteurs en duizenden figuranten passende en niet-passende kleding te vinden. In de volgende nummers van Holland Film Nieuws veel meer informatie over "Pietje Bell", de cast, de crew, set- bezoeken etcetera. En voordat we het vergeten: de premièredatum van "Pietje Bell", zo meldt de trotse distributeur Buena Vista International, is 21 november 2002. Johan Nijenhuis en Alain de Levita proberen ook de avonturen van de succesvolle tele visieserie "Floris" voor de bioscoop verfilmd te krijgen. De serie die in de jaren zeventig werd uitgezonden, werd destijds geregisseerd door Paul Verhoeven. De hoofdrol werd gespeeld door Rutger Hauer. Het scenario was van Gerard Soeteman die momenteel ook bezig is met het scenario van de bioscoopversie. Johan Nijenhuis zei in een interview met de populaire website rvbabes.com over het Floris-project: "We doen alles om van deze film een prachtig spektakel te maken. Het moet zich kunnen meten met alle buitenlandse concurrentie. Met veel stunts, maar ook veel grappen. Want "Floris" is geen ridder die veel bloed vergiet. Hij is er eerder op uit om zijn tegenstander voor gek te zetten. Daardoor wordt Floris een familiefilm. In de kerstvakantie van 2003 zal de film in de bioscoop te zien zijn." Als alles volgens planning gaat wordt in het voorjaar begonnen met de opnames van "Volle maan", de nieuwe film van regisseur Johan Nijenhuis, maker van het succesvolle "Costa!". "Volle Maan" vertelt het verhaal van zeven personen die op een kruispunt in hun leven staan. Stuk voor stuk nemen ze grote beslissingen die gevolgen hebben voor de rest van hun leven. De hoofdrollen in "Volle maan" zullen gespeeld gaan worden door Cas Jansen, Daan Schuurmans en Chantal Janzen, een van de hoofdrolspeelsters uit de musical "Saterday Night Fever". De film is een productie van het nieuwe productiehuis NL Film TV, opgericht door Johan Nijenhuis en Alain de Levita. Het scenario van de film is van Mischa Alexander ("All Stars", "Westenwind"), Sabine Brian is uitvoerend producent, Maarten Keiler neemt plaats achter de camera en Martijn Schimmer zal de muziek verzorgen. "Volle maan" wordt in oktober in de bioscoop uitgebracht. De distributeur was bij het ter perse gaan van dit magazine nog niet bekend. Bron: www.tvbabes.com 2 1

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 20