BUENA VISTA INTERNATIONAL "Monsters en Co." trekt volle zalen! En zal nog we ken lang volle zalen trekken. Oftewel, ons nieuwe filmjaar is geweldig begonnen. En als ik zo de eerste beelden van de Disney-animatiefilms "Lilo Stitch" (27 juni), "Peter Pan", Return to Neverland"(10 oktober) en "Treasure Planet" (21 november) voor bij zie komen, blijft het een geweldig jaar. Maar ook de eerste berichten van "Pietje Bell" (21 november) zijn niet voor de "poes". Er moet wel heel veel mis gaan op de set wil deze film "Kruimeltje" en "Minoes" niet verslaan. Daarnaast is de nieuwe Mei Gibson (van "The Sixth Sense" regisseur M. Night Shyamalan) "Signs" (5 september) in aantochten kunnen we op 20 juni "Bad Company" verwachten. Een actiefilm van Joel Schumacher en producent Jerry ("Pearl Harbor") Bruckheimer met in de hoofd rollen Anthony Hopkins en Chris Rock. Maar eerst zullen we ons richten op de release van "The Royal Tenenbaums" (14 maart). Regisseur Wes Anderson heeft voor deze briljante film de volgende cast bij elkaar gekregen: Danny Glover, Anjelica Huston, Bill Murray, Gwyneth Paltrow, Ben Stiller, Luke Wilson, Owen Wilson en Gene Hackman. Deze laatste heeft voor zijn rol (terecht) een Golden Globe gekregen. Nu is het wachten op de Oscars! COLUMBIA TRISTAR Meg Altman (Jodie Foster) is een net gescheiden vrouw en gaat met haar dochtertje Sarah (Kirsten Stewart) in een groot huis wonen, met een geheime hermetisch afgesloten kamer. Zodra ze daar wonen blijkt dat ze worden lastiggevallen door indringers. De enige veilige plek blijkt de geheime kamer te zijn. Kunnen ze dit gevecht winnen?Vanaf 10 april is deze superspannende film te zien in de bioscoop. FILMMUSEUM In "Hundstage" doden zes bewoners van een Weense buitenwijk de dagen tijdens een hittegolf. Naarmate de temperatuur stijgt, neemt de onderlinge agressie toe. Documentairemaker Ulrich Seidl schetst in zijn eerste speelfilm een beklemmend portret van verloren zielen, wier levens zijn getekend door desillusie en eenzaamheid. Première is op 28 februari aanstaande. In "What Time is it There?" maakt de Taiwanese regisseur Tsai Ming-Liang een opmerkelijke ontwikke ling door. Zijn nieuwe film is aanmerkelijk lichter van toon dan de trilogie "Vive 1'amour", "The River" en "The Hole", waarin steeds het thema 'eenzaam heid in de grote stad' werd aangesneden. Ming-Liang stelt nu vooral het menselijk verlangen naar liefde en aandacht centraal. In de filmtheaters vanaf 7 maart aanstaande. Aleksandr Sokoerov probeert in zijn historische serie over wereldleiders greep te krijgen op de psychologie van de macht. De tweede aflevering "Taurus", over de laatste dagen van Vladimir Iljitsj Lenin, is evenals "Moloch" (over Adolf Hitler) een indringend portret van een dictator die beseft dat zijn laatste uur gesla gen heeft. Te zien vanaf 7 maart aanstaande. "Fat Girl" is een scherp psychologisch portret van twee puberzussen die worstelen met hun ontluikende seksualiteit. Op harde wijze maken de twee kennis met liefdesvalkuilen. Net als in het geruchtmakende "Romance" (1998) toont regisseur Catherine Breillat onopgesmukt vrouwelijke verlangens en emoties. Première op 28 maart aanstaande. INDEPENDENT FILMS "Ghost World" - nee, dit is geen horror-film! - was al te zien op het International Film Festival Rotter dam en draait vanaf 14 februari in de bioscoop. "Ghost World" is een satire over twee tieners, Enid (Thora Birch) en Rebecca (Scarlett Johansson), die als eigenzinnige buitenbeentjes na het afstuderen ervan overtuigd zijn hun idealen waar te gaan maken. Met hun cynische kijk op het moderne Amerika sparen ze niemand en denken klaar te zijn voor de volwassen wereld. In de strijd om het myste rie van volwassenheid te bemachtigen, worstelen Enid en Rebecca met hun identiteit en de beloftes, lang geleden aan elkaar gedaan. De succesvolle regisseur Mark Pellington van "Ar- lington Road" is terug met "The Mothman Prophecies". In deze film gaat John Kline (Richard Gere) de strijd aan om het mysterie rond zijn verongeluk te vrouw te ontrafelen. In zijn zoektocht stuit hij slechts op nog meer onverklaarbare gebeurtenissen en vreemde verschijnselen... What do you see? Nicole INDIES FILM DISTRIBUTION (ft u In maart staan bij Indies Film Distribution de vol gende twee films gepland. Om te beginnen nemen 3 9

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 32