U W u Oh INDIES FILM DISTRIBUTION (VERVOLG) we u op 14 maart mee op een enerverende dolle- mansrit in de achterbaan dwars door China in "China Strike Force". Een niet te evenaren en onontkoom bare golf van spectaculaire actie- en martial arts scènes van de hand van regisseur Stanley Tong, die eerder "First Strike" en "Rumble in the Bronx" met Jackie Chan voor zijn rekening nam. Na deze achtbaanrit nemen we u op 28 maart mee op het eerste afspraakje van Stanley (Luke Wilson) in "The Third Wheel". Een romantische komedie waarin Stanley samen met zijn beste vriend (Ben Affleck) de perfecte date met de vrouw van zijn dro men (Denise Richards) heeft geregeld. Maar door tussenkomst van een zwerver en haar ex (Matt Damon) lijkt alles mis te lopen, of toch niet? Een film waar je de lentekriebels van krijgt. PARK JUNIOR PARADISO FILMED ENTERTAINMENT Het Filmfestival Rotterdam zit er weer op, alwaar we een nostalgisch 'déja vu' hadden omdat we er maar liefst tien films presenteerden. Enkele daarvan gaan de komende weken in première. Vanaf 28 februari is "The Man Who Wasn't There" van de gebroeders Coen te zien. In deze bijzonder fraai gefotografeerde 'film-noir' zijn de hoofdrollen voor Billy Bob Thornton en Francis McDormand. Op 21 maart is de beurt aan acteur Todd Field, die met "In the Bedroom" debuteert als regisseur. Sissy Spacek won voor haar rol in dit ontroerende familie drama de Golden Globe voor Beste Actrice. In april ziet de nieuweling van Todd Solondz het licht, die na "Happiness" opnieuw zijn bijzondere talent bewijst met het gitzwarte, schrijnende tweeluik "Storytelling". Voor de komende maanden staat er tevens een drietal mainstream films te trappelen: zin in gruwelen, buikpijn van het lachen óf tranen met tuiten plengen? Verheug je dan vast op de thriller "Femme Fatale" met Antonio Banderas als uiterst linke fotograaf, de doldwaze "Boattrip", waarin Cuba Gooding Jr. per ongeluk op een cruise voor homofie len belandt en tenslotte de aangrijpende "John Q.", waarin Denzel Washington alles in het werk stelt om het leven van zijn tienjarige zoontje te redden. Trouwens, "Amélie Poulain" al gezien? Na het succesvolle "En beertje dan?" laat Park Junior met "Oddeman" weer zo'n prachtige Scandinavische kinderfilm zien. Deze nieuwe Noorse film gaat over een jong kereltje dat de volwassenen om zich heen wel erg serieus vindt en veel betekenis geeft aan zijn eigen kleine en grote gebeurtenissen. Op het laatste Cinekid-festival was "Oddeman" de film waar zowel volwassenen als kinderen erg van genoten. Uit een totaal andere hoek komt "Sisters" van Sergei Bodrov Jr. Dit filmdebuut van de zoon van de be roemde regisseur en zelf inmiddels een bekende acteur ("Brat" en "Prisoner of the Mountain") maakt op bijna alle filmfestivals in de wereld grote indruk door de manier waarop het verhaal wordt verteld van twee halfzusjes die uit de greep van de Russische maffia proberen te blijven. Een trefzekere en cynische vertelling over de macht van de georga niseerde misdaad in het huidige Rusland. Of - met andere woorden - een hard portret recht uit het hart. Park Junior hoopt met deze film vooral ook jongeren te bereiken. Dat is ook het geval met de Zweedse thriller "Beyond" die medio mei in première gaat. RCV FILM DISTRIBUTION INT. RCV bookingskantoor. DAG Het zonovergoten bookingskantoor van RCV. Paul, Daniël en Cynthia doen een wedstrijdje posterkokers- werpen. De hond van Daniël ligt te slapen op een filmblik van "The Shipping News." Daniël: "Pas op Paul, straks raak je Baloe!" Paul: "Aaaaah joh, welnee." Dan komt Meg Ryan binnen: "Ik heb toch zo'n leuke man ontmoet! Een tikje ouderwets, maar zo galant!" Dan klinkt een bekende stem vanaf de gang: "Ouderwets? l'm the greatest!" Paul: "Hé Will Smith! Pas op, straks krijg je een koker tegen je kop." Will: "l'm the greatest!" Dan verschijnt Kevin Spacey in de deuropening: "Ja, maar je hebt al genoeg klappen tegen je hoofd gehad. Heeft iemand toevallig een vissersboot gezien?" Dan komt zowaar ook Britney Spears binnenlopen: "l'm so overlyyyyy protecteeeed!" 4 O

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 33