w U (0 u mm Will: "Ik kan je ook beschermen meisje, Vm the greatest!" Britney gooit een koker tegen het hoofd van Will: "Ooops! Gaat het?" Will: "Hun? lam Britney: "A slave for you?" Kevin: "The greatest, gok ik." Will: "lam... Sam." Paul: "Nee man: Ali!" Britney: "Wat jij Will." Uiteraard willen we als eerste de grote kanshebber voor de Oscars noemen "A Beautiful Mind", een prachtige film van Ron Howard met in de hoofdrol len Russell Crowe, Jennifer Connelly en Ed Harris. De film heeft al diverse beeldjes in de wacht gesleept waaronder vier Golden Globes en zal wellicht ook op 24 maart in de prijzen vallen. "A Beautiful Mind", is een menselijk drama geïnspireerd door het leven van Nobelprijswinnaar John Forbes jr. en gedeeltelijk gebaseerd op de gelijknamige biografie van Sylvia Nasar. John Forbes Nash jr. heeft het allemaal meegemaakt. Van de geneugten van het leven als beroemdheid tot de depressie van een roemloos bestaan. John Forbes Nash jr. is een wiskundig genie, die een ongelooflijke ontdekking heeft gedaan. Hij stond op het punt door te breken, maar de arrogante Nash valt diep als zijn geestelijke gezondheid het af laat weten. Na vele jaren van strijd overwint hij zijn ziekte en krijgt hij uiteindelijk de Nobelprijs uitgereikt... "A Beautiful Mind" zal vanaf 21 februari in roulatie gaan. Verder is het aanbod wederom zeer gevarieerd: op 21 maart de komedie "The Mean Machine", met de populaire Engelse voetbalheld Vinnie Jones; Steven Spielbergs "E.T", die vanaf 28 maart niet alleen in de originele, maar ook in de Nederlands gesproken versie te zien zal zijn; op 11 april maakt de spraak makende Engelse komiek Ali G zijn filmdebuut in "Da House"; op 18 april staat de prachtige, histori sche film "Charlotte Gray", met Cate Blanchett in de hoofdrol gepland en niet te vergeten de bloed stollende thriller "Long Time Dead", die eveneens 18 april in roulatie gaat. Claire, Patty en Ida UPSTREAM PICTURES De nieuwste film van Upstream Pictures brengt je terug in de tijd. "Villa des roses" (releasedatum 7 maart) speelt zich af in Parijs. Het is 1 januari 1913, Passion is in the air. Een mooie jonge Francaise, Louise Créteur (Julie Delpy), meldt zich aan als dienstmeid in het Britse pension 'Villa des roses'. Dit gammele pension wordt gerund door Olive en Hugh, een koppel Engelse immigranten dat de villa tot Brits grondgebied heeft uitgeroepen. De pension gasten (onder andere Jan Decleir en Dora van der Groen) zijn een mengeling van would-be bourgeois en uitgebluste avonturiers. In het pension ontstaat een romance tussen de dienstmeid Louise en de jonge Duitse gast Richard Grünewald. De film is gebaseerd op het bekende boek van Willem Elsschot. Vanaf 18 april komt de langverwachte film "Don's Plum" uit van de jonge regisseur RD Robb. Leonardo DiCaprio speelt, met onder andere Tobey Maguire, een stel vervelende pubers dat anderhalf uur in het wegrestaurant 'Don's Plum' filosofeert en fantaseert over meisjes, seks en drugs. WARNER BROS. Onlangs kwam deze brief van ons hoofdkantoor bij ons binnen. Geachte heer De Vries, Hartelijk dank voor uw brief ter attentie van de afde ling productontwikkeling (de vijftiende alweer als we ons niet vergissen). We zijn blij met uw vreugde over de line-up van vorig jaar en uw betrokkenheid met wat komend jaar zal brengen, maar zo langzamer hand begint het ons wel te irriteren. We beseffen dat u een hondenliefhebber bent en dat we u een groot plezier hebben gedaan met "Cats and Dogs", "Spot" en het nota bene door uw eigen kantoor afgewezen "Best in Show", maar genoeg is genoeg, als u dan zo gek van honden bent, waarom gaat u niet lekker in een asiel werken? Of beter nog, bij Disney, daar heb ben ze inmiddels 102 dalmatiërs. U kunt dit jaar aan de slag met "8 Legged Freaks", een film over spinnen, harig en zo groot als een hond, is dat dan misschien iets voor u? Of wat te denken van "Death to Smoochy" een komedie over een vent in een eland pak, misschien niet helemaal uw ding, maar wel erg dierlijk. We beseffen hoe hard u gewerkt heeft aan "Harry Potter" (overigens met hond Pluisje) en willen u daarom eenmalig tegemoet komen, maar het is wel de eerste en de laatste keer. Binnenkort krijgt u de beschikking over de beroemd ste Duitse Dog aller tijden, namelijk "Scooby Doo" (Who? Me?). Deze animatie gaat nu zijn première beleven als live action film deze zomer, wilt u nu nooit meer zeuren? Met vriendelijke groet 4 i

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 34