korte berichten op de bioscoopset Rembrandt Arnhem verwelkomt 1.5 miljoenste bezoeker The Lord of the Rings Zaterdag 2 maart jongstleden werd in het Rembrandt Theater in Arnhem de 1.5 miljoenste bezoeker van The Lord of the Rings op feestelijke wijze onthaald. Het ging om Jeanneke van Rattingen uit Huissen en Ruud van Lien uit Arnhem. Zij kregen een grote bos bloemen, een vliegreis naar keuze met Virgin Airways, tweehonderd Euro zakgeld en een jaar lang gratis naar de film in het Rembrandt Theater in Arnhem. Gezocht Voor compleet maken van mijn Paul Verhoeven collectie: De originele posters (circa 60x80) van Spetters (1980) en Turks fruit 1973 dus niet de re-issue). Jan Ott, ott@nfc.org of telefoonnummer 020- 6820388 Wilt u wat kwijt over uw werk? Heeft u een uitgesproken mening over een film- of bioscooponderwerp? Of is er iets anders waar u de lezers van Holland Film Nieuws op wilt wijzen? Houd het niet voor u. Laat het ons weten. Stuur uw brieven, faxen of e-mails naar: Holland Film Nieuws Van Eeghenstraat 34 1071 GH AMSTERDAM Fax 020-6732963 e-mail: hfn@worldonline.nl dbidb (dagelijkse belevenissen in de bios) Door Frank Splinter, Euro Cinema, Alphen aan de Rijn Wat is het leven in een bioscoop toch zwaar. De tijden zijn bijna onmogelijk, leveranciers blijken het nooit te snap pen dat je niet om negen uur in de och tend open bent en de waarden en nor men zijn zo diep gedaald dat een bijna lege zaal na de voorstelling nog een complete renovatie moet ondergaan. Waarom doen we dit werk eigenlijk nog? Dat zal ik eens even haarfijn uit leggen! Aan de ene kant zijn er de complete filmver slaaf den. Zelfs op de schaarse vrije dagen zijn die nog in een bioscoop te vinden om maar elke film te kunnen zien! Een screening, een persvoorstel ling, een dag van een distributeur, bijna niks wordt overgeslagen. Hun hele levenspatroon is afgestemd op film en bioscoop. Aan de andere kant is er een heel ander type. Eigenlijk wisten zij niet wat ze wil den worden. Leraar, politieagent, horeca- typje, commercieel medewerker, PR- functionaris, planner, creatief genie, inte- rieurverzorger; alles stond nog open. Wat fijn dat daar het bioscoopbedrijf is! Je bent gewoon alles in een. Kan het mooier? Ik herinner mij nog goed de eerste keer dat ik een bioscoop binnenkwam. Wat een geweldige, overweldigende, fantasti sche belevenis was dat! Alle films wilde ik zien.Toen er een vacature was voor servicemedewerker heb ik dan ook geen moment geaarzeld. Na zeven jaar in 'het vak' merk ik dat ik alles ben geworden. Een filmliefhebber, die zowel voor leraar, politieagent, horecatypje, commercieel medewerker, PR-functiona- ris, planner, creatief genie als interieur- verzorger speelt. Bovenal ben ik iemand die de bezoekers graag een leuke avond bezorgt. Wanneer je dan een fles wijn krijgt van bezoekers omdat je bij een misverstand over de aanvangstijd kaart jes voor de volgende dag aanbiedt, kun je er weer zeven jaar tegenaan. 14 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 14