Kinepolis verliest ondernemingslust door Nederlandse bureaucratie op locatie In 2000 berichtte Holland Film Nieuws over de nieuwbouwplannen van de Belgische bioscoopgigant Kinepolis. In Diemen en aan de rand van Tilburg, in de wijk Stappengoor, zouden multiplexen van meer dan tien zalen verrijzen. Twee jaar later is er nog geen schop de grond in gegaan. Door Lucia Alleman Bij Kinepolis is het enthousiasme weg. Woordvoerder Christian Nolens:"Ik wil niet zeggen dat we ons terugtrekken uit Nederland, maar op een gegeven moment is voor ons de grens bereikt." Nolens kan zich voorstellen dat dit binnen afzienbare tijd gebeurt. De Belgische bioscooponderneming begon zo'n zeven jaar geleden de mogelijkheden in Nederland te verken nen. Het complex in Antwerpen was buitengewoon populair bij de Nederlandse bezoekers en het bestaan de bioscooppark in Nederland leek vol doende ruimte te geven om het feno meen multiplex bij de noorderburen uit te proberen. Ondertussen is de ondernemingslust flink geslonken. Nolens: "Met de verschillende gemeen tes hebben we een goede verstandhou ding. De Nederlandse wetgeving staat echter toe, dat men tot in het extreme in beroep kan gaan tegen nieuwbouw plannen. En dat levert een enorme ver traging op. Wij hebben nu onze prio riteiten verlegd naar Polen en Frankrijk, waar wij, in een veel korter tijdsbestek, wel complexen hebben kunnen realiseren." Vergunningen De gemeente Diemen is inderdaad nog bezig goedkeuring te verkrijgen voor het bestemmingsplan. Op 6 mei is de zitting bij de Raad van State.Twee jaar geleden lag de kwestie ook bij het hoogste beroepscollege.Toen oordeel de zij dat de provincie Noord-Holland beter haar huiswerk moest doen en de gevolgen van de vestiging van de bios coop grondig moest onderzoeken. Tegen het bestemmingsplan bleven bezwaren bestaan van enkele omwo nenden, de Hogeschool Amsterdam en Pathé. Het onderzoeksbureau, dat de RvS adviseert, heeft echter een gunstig oordeel gegeven en schorsingsverzoe- ken zijn afgewezen. Peter van de Mortel van Bouw en Woning Toezicht schat de kansen voor de gemeente Diemen daarom positief in. Maar na aanpassing van het bestemmingsplan moet er nog een milieuvergunning en een bouwvergunning afgegeven wor den. Voor beide procedures bestaat opnieuw de mogelijkheid om bezwaar te maken. Van de Mortel verwacht dat de ambtelijke voorbereiding op zijn vroegst eind 2002 is afgerond en dat er in 2003 gebouwd kan worden. Dat zou tien jaar na lancering van het plan zijn. De succesvolle Metropolis megaplex in Antwerpen van de Kinepolis groep. HOLLAND FILM NIEUWS - 1 5

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 15