Ontwerp goedgekeurd voor nieuwe bioscoop in stadshart Tilburg Poelestraat wordt Images op locatie Bezwaren Navraag bij de gemeente Tilburg levert een iets ander beeld op. Woordvoerder Mascha Arts: "Kinepolis heeft een bouwvergunning voor een bioscoop van zestien zalen en kan zo beginnen met de bouw. Het is echter zo, dat Kinepolis nu een kleiner complex wil neerzetten. In dat geval moeten zij opnieuw een bouwvergunning aanvra gen. Die zijn wij verplicht te publice ren. En men kan daartegen bezwaar maken." Arts verwacht geen bezwaar schriften tegen zo'n nieuwe aanvraag. "In eerste instantie was er slechts één bezwaarschrift, afkomstig van Minerva Theaters. Zij vonden het gebouw te groot. Met een vergunning voor een kleiner theater zou dat bezwaar te ondervangen zijn." Volgens Arts aarzelt Kinepolis met de nieuwe bouwaan- vraag, omdat zij met de gemeente Tilburg in overleg is over de beursac commodatie, die in het oorspronkelijke plan was opgenomen. Terwijl Kinepolis stoeit met de gemeente Tilburg over een bioscoop in de wijk Stappengoor is het ontwerp voor een nieuwe bioscoop in het centrum van de stad goedgekeurd. Minerva Theaters gaat het complex met zeven zalen exploiteren. Door Lucia Alleman Het Pieter Vreedeplein in het hart van Tilburg gaat volledig op de schop. Rijksbouwmeester Jo Coenen heeft er een stedenbouwkundig ontwerp voor gemaakt, waarin naast de bioscoop ruim te is voor winkels, horecagelegenheden, woningen en een parkeergarage. Er zijn meerdere architecten bij betrokken. Het onderdeel waar de bioscoop in komt is ontworpen door het architectenbureau Bonell y Gil uit Barcelona. Er moeten nog bestemmingsplanprocedures gestart worden, maar de gemeente verwacht dat met de zeven nieuwe zalen, voorzien van alle hedendaags comfort en beeld- en geluidskwaliteit, de bioscoopfunctie weer helemaal bij de tijd zal zijn in de binnenstad, aldus het persbericht. Projectontwikkelaar MAB denkt met de bouw te kunnen starten medio 2003. De oplevering is gepland in het voorjaar van 2006. De kosten van het hele project aan het Pieter Vreedeplein zijn begroot op 145 miljoen euro. Images, heet het filmcentrum in Groningen. Deze naamswijziging onder ging het Filmcentrum Poelestraat na een verbouwing van vijf maanden, waarmee het een totaal andere uitstraling kreeg. De afgelopen jaren bestond er, vooral na de komst van Pathé, een steeds sterkere behoefte het filmcomplex ingrijpend te renoveren. Nieuw daarbij is het filmcafé met de naam 'café des images'. De drie zalen in het complex met in totaal 390 fauteuils zijn, na de renovatie in 1998, opnieuw gedecoreerd. De verbouwing, van in totaal 771.000 Euro, is mede mogelijk gemaakt door de Wolff Cinema 1 6 - HOLLAND FILM NIEUWS Groep, de gemeente Groningen, het Ministerie van OCenW en het VSB- Fonds. Images is het eerste publiek-pri- vate filmtheater in Nederland en voort gekomen uit een fusie tussen (filmthea ter) Liga '68 enArthouse Poelestraat. Poelestraat heet nu Images. Fotograaf:Jim Ernst.

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 16