FILMMUSEUM INDEPENDENT FILMS INDIES teland is een familie bijeengekomen voor de feestdagen. Erg gezellig zal het niet worden, want de heer des huizes is vermoord! Een van de acht aanwezige vrouwen is schuldig. Wie? Rita is het archetypische pubermeisje. Ze botst met haar burgerlijke ouders, trekt zich niets aan van haar leraren, wordt buitengesloten door haar klasge noten en is op zoek naar een eerste sek suele ervaring. De eerste lange speelfilm Lovely Rita van de Oostenrijkse filmer Jessica Hausner, is een beklemmende coming-of-age-ülm met wrede kantjes. Vanaf 25 april. rende openingen in de US en Europa, te zien in de Nederlandse bioscopen. Ice Age is een familie-animatie avontuur, Les Glaneurs et la Glaneuse van Agnès Varda is een persoonlijke documentaire over hedendaagse sprokkelaars, de weg werpmaatschappij en het verstrijken van de tijd. Vanaf 23 mei. In de documentaire De laatste dagen van het atelier Frans van de Staak toont filmmaker en vriend Kees Hin op een heel intieme manier de waarde van de vorig jaar overleden Frans van de Staak als regisseur en producent. Vanaf 23 mei. 'Rome heeft mij gecreëerd en ik creëer Rome' (Fellini). Roma is niet alleen een filmische ode aan de cittd eterna (Rome, de eeuwige stad), het is vooral Fellïni's Rome, waarin persoonlijke her inneringen een grote rol spelen. Vanaf 6 juni, als onderdeel van de Filmmuseum Klassiekertour. 20TH CENTURY FOX Vanaf 25 april is Ice Age, na overdonde- van de Oscar-winnende regisseur Chris Wedge vol met humor, hartverwarmen de karakters en hilarische momenten. Sid de luiaard, Manfred de mammoet en Diego de sabeltandtijger ondernemen samen een dolkomische tocht in de Ijstijd. Verder zien we vanaf 17 mei 2002 Star Wars: Episode II Attack of the Clones, met de eerste day-and-date (wereld wijde) opening voor een grote film ooit. De verboden liefde tussen Padme en Anakin Skywalker en veel Jedi-actie zul len de boventoon voeren in deze block- buster. Op 30 mei volgt een moderne romanti sche komedie die alle regels aan de laars lap. Kissing Jessica Stein is een heerlijke komedie, die je absoluut moet zien! Hart's War, vanaf 6 juni in de bioscoop, is een boeiend actie-drama, dat uit mondt in een spannende race tegen de klok. In een krijgsgevangenenkamp vechten Bruce Willis en Colin Farrell voor het behoud van hun eer. Wie heeft haar niet gezien? De Oscaruitreiking 2002. Halle Berry huilde tranen met tuiten, omdat er "een deur is geopend voor al die gekleurde vrouwen zonder gezicht of naam". Haar prestaties in Monster's Ball zijn zeker de Oscar waard! Halle Berry speelt in Monster's Ball een zwarte weduwe die een heftige liefdes verhouding krijgt met Hank (Billy Bob Thornton), de gevangenbewaarder van haar ter dood veroordeelde man. Monster's Ball draait vanaf 2 mei in de Nederlandse bioscopen. De daaropvolgende release is Experiment, die 6 juni uitkomt. Deze thriller is gebaseerd op een in 1972 gehouden onderzoek aan de Stanford University. Hierin worden twintig man nen twee weken in een nagemaakte gevangenis gezet. Acht van hen worden benoemd tot 'bewakers', de rest tot 'gevangenen'. De wetenschappers die toezicht op het geheel houden via camera's onderzoeken het gedrag van de mannen. Experiment is een psychologisch ver haal waarbij je op het puntje van je stoel zit!. Indies Film Distribution brengt in de maand mei twee totaal verschillende films in de bioscoop. De liefelijk en aan doenlijke film Innocence zal op 23 mei worden gereleased.Andreas (Charles Tingwell) ontmoet na 50 jaar opnieuw zijn ware liefde Claire Qulia Blake).Aan de hand van krachtige, erotische flash backs beginnen we te begrijpen hoe het komt dat hun vroegere relatie hen nog altijd betovert. Innocene is een tra gikomisch verhaal over liefde, lust, tederheid en hoop. De regie is van Paul Cox. Een week later is het de beurt aan HOLLAND FILM NIEUWS-35

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 32