Teasers (vervolg) PARADISO FILM PARK JUNIOR RCV de actiefilm China Strike Force. Een enerverende dollemansrit door de stra ten van Shanghai. Een niet te evenaren en onontkoombare golf van spectaculai re actie- en martial arts scènes van de hand van Stanley Tong (regisseur van Jackie Chan's hit Rumble in the Bronx) met onder andere in de hoofdrollen Aaron Kwok, Norika Fuijwara en Coolio. De muziek is onder andere van Coolio, Smashmouth en Mortel Jordan. Voor Paradiso leek 2002 het jaar van de kunstzinnige film. De afgelopen maan den brachten we uitsluitend artfilms uit, waarvan de meeste overigens nog draai en. Op 23 mei komt daar verandering in en is het de beurt aan de bloedstollend spannende, en tevens zeer aangrijpende John Q. Denzel Washington speelt John Q, wiens leven plotseling in een hel ver andert wanneer blijkt dat zijn negenjari ge zoontje een zeer ernstige hartafwij king heeft. Hoewel John zijn leven lang keurig zijn verzekeringspremie betaal de, krijgt hij te horen dat zijn verzeke ring een dergelijke specialistische ingreep niet vergoedt. John ziet zich genoodzaakt alles in het werk te stellen om het leven van zijn zoontje te red den. Vanaf 6 juni is het woord aan schrijfster Iris Murdock in de biopic Iris. Haar suc cesvolle leven wordt overschaduwd wanneer haar briljante geest wordt aan getast door de ziekte van Alzheimer. De rol van Iris wordt vertolkt door Judi Dench (in het heden) én door Kate Winslet (de jonge Iris). Hun tegenspeler Jim Broadbent werd voor zijn rol bekroond met de Oscar voor Beste Mannelijke Bijrol. Jim is oké. De maand april is voor Park Junior de maand van de 12+ films.Twee opvallen de films gaan dan in première. De eerste is Sisters van Sergei Bodrov jr. Dit indringende portret van twee meisjes die bedreigd worden door de Russische maffia was al een groot succes op het Filmfestival van Rotterdam, maar daar zullen weinig jongeren de film gezien hebben. Die kans is er vanaf 11 april opnieuw. Bodrov jr is nu niet alleen meer de populairste acteur van Rusland (na zijn rol in onder andere Brat van zijn vader), maar ook een debuterend cineast waar we nog meer van zullen horen. Beyond is de Engelse titel van de Zweedse thriller over jongens die in een gezonken onderzeeër nog leven vinden. De in de Tweede Wereldoorlog gezonken boot zou de oplossing van de nazi's bevatten om het eeuwige leven te creëren. De maker van Mirakel in Valby en The Slingshot houdt de spanning van begin tot het einde vast. Echt een film voor jongeren die eens iets anders willen zien. We zijn benieuwd of die de film'oppikken'. INT RCV BOOKINGSKANTOOR DAG Cynthia, Daniël en Paul doen "wie-kan-het-langst-een-filmblik-op-zijn- hoofd-balanceren?"Mel Gibson zit zijn teennagels te lakken. Mei: "Echt Paul, als je in de jungle loopt: waterproof mascara. En geen panty's; een bajonet maakt zo een ladder." Dan valt Sean Penn binnen. Sean: "Oh, groene nagellak! Mei, that's an excellent choice." Mei: "Dank je Sean." Sean: "I am Sam." Mei: "Zeg, meneer Madonna, gaat het wel goed met je?" John Travolta vliegt binnen. Mei: "Wat zie jij eruit?" John: "Problemen met m'n kind." Sean:"Sam ook!!!" Michelle Pfeiffer steekt haar hoofd om de deur. Michelle: "Heb je soms een advocaat nodig?" John: "Nee, een pistool." Mei: "Hier, neem mijn geweer maar." Sean grist het uit Mel's handen. Sean: "Een M-16! That's an excellent choice." Michelle:"Hij mag geen geweer!" En ze sprint naar hem toe om het af te pakken. Mei:"Oh Michelle, jij doet gympen onder je mantelpakje? Had ik moeten weten: die naaldhakken in Vietnam waren eeenig, maar zó onpraktisch." John: "Wat deed je daar eigenlijk?" Mei: "We were soldiers. what women want." FADE TO BLACK who knew 36 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 33