S'-oop DCQ UIP UPSTREAM PICTURES WARNER BROS. Zoals gebruikelijk weer een aantal belangrijke UIP releases voor de komen de maanden op een rijtje. Als eerste noemen we de film The Scorpion King een 'spin off' van The Mummy en The Mummy Returns, die op 25 april uitgaat.Wanneer een gewelddadige despoot in het beruchte Gomorra probeert alle naburige volke ren uit te roeien, besluiten de verschil lende stammen de sluwe krijger Mathays (The Rock) in dienst te nemen om zich tegen de despoot te verzetten. Op 22 april zalAli G Amsterdam onvei lig maken, want dan zal deze spraakma kende Britse komiek de Nederlandse première van zijn eerste film AU G Indahouse, bijwonen. Uiteraard zal hij een spectaculaire entree maken onder begeleiding van zijn schaars geklede, bloedmooie 'bitches' en voor het nodige entertainment zorgen. Voor degenen die deze première moeten missen zal AU G Indahouse vanaf 2 mei te zien zijn in de bioscoop. Tot slot willen we de film About a Boy nog even belichten, die vanaf 6 juni in roulatie gaat. About a Boy is een kome die gebaseerd op het populaire Britse boek van Nick Hornby met in de hoofd rollen Hugh Grant,Toni Collette en Rachel Weisz. Hugh Grant speelt in deze film Will, een rijke, kinderloze, losbandi ge dertiger. In zijn speurtocht naar beschikbare vrouwelijke singles, verzint hij een denkbeeldige zoon en bezoekt hij bijeenkomsten voor alleenstaande ouders. Dit leidt uiteraard tot komische situaties... De film Don's Plum van de jonge regis seur RD Robb gaat in Nederland, als één van de weinige landen in de wereld, in mei in première. Vier vrienden, Brad (Scott Bloom),Jeremy (Kevin Connoly), Ian (Tobey Maguire) en Derek (Leonardo DiCaprio) spreken met elkaar bij hun favoriete uitgaansplek in LA, het wegrestaurant Don's Plum. Zoals elke uitgaansavond is het de uitdaging om een meisje mee te nemen. Voor Brad is dit eenvoudig. Hij heeft die dag Sara (Jenny Lewis) ontmoet. Jeremy pakt het avontuurlijker aan. Hij neemt het meisje Amy (Amber Benson) mee die langs de kant van de straat staat te liften. Aan het begin van de avond is het Ian niet gelukt om iemand mee te krijgen. Uiteindelijk wil de serveerster Juliet (Meadow Sisto) wel met hem mee naar Dons Plum.Voor Derek ziet het er die avond hopeloos uit. Wanhopig probeert hij nog meisjes op te bellen maar zon der succes. Hij brengt de avond zonder date door. Don 's Plum is een rauwe en confronterende film met een verrassen de sterrencast. Het is jammer om te moeten melden maar de laatste tijd hangt er een vreemd sfeertje bij ons op kantoor. Zoveel suc ces de laatste tijd, zoveel meegemaakt en toch, we kunnen eikaars bloed wel drinken. Collega's die soms letterlijk een poging doen om je bij de keel te grijpen bij de cup-a-soup automaat, fladderende schimmen in de gang. Om de oorzaak te achterhalen hebben we een detective bureau in de arm genomen, ze schijnen gespecialiseerd te zijn in dit soort zaken, maar om nou te zeggen dat we erg tevreden zijn.Twee van die meis jes, twee slungelige jongens en dan die Duitse Dog die nog het bangst van alle maal is. En alsof het nog niet erg genoeg is hebben we een ongedierteplaag in het nieuwe pand, allemaal spinnen. De ongediertebestrijding is gekomen, maar als we het daar van moeten hebben. Hij lijkt nog het meest op DavidArquette, best een aardige vent, maar er gaat wei nig van uit. Enfin, misschien is het de vermoeidheid die toeslaat, misschien zit de oplossing wel in een poosje rust, in een rusthuis, gerund door een aardige verpleegster. Ik voel gewoon de gezelli ge liedjes opborrelen. Iedereen die meent filmtitels in bovenstaande opsomming te herkennen, mag deze opsturen naar ons (nieuwe) adres: Naritaweg 237,1043 CB, Postbus 59226 1040 KE Amsterdam. Ik kom persoon lijk een slagroomtaart afleveren bij de winnaar. HOLLAND FILM NIEUWS ~37 m

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 34