leader CHAGRIJNEN Jeroen Huijsdens, eindredacteur Ik kan mij geen verkiezingsjaar herinne ren waarin het zo leuk was om het politieke debat te volgen als dit jaar. Of men het gedachtegoed van een Leefbaar Nederland of Lijst Fortuyn nu verwerpt of omarmt (dat wil ik hier vooral buiten beschouwing laten), er is tenminste 8 Femmes weer sprake van enige turbulentie. Mensen worden zich weer wat meer bewust van hetgeen zich in hun directe omgeving afspeelt. Dat kan ik wel waarderen. Wat deze woorden hier op deze plaats te betekenen hebben? Niets politieks in ieder geval. Het is de opmaat naar een betoog dat ik zou willen houden voor de terugkeer naar een zeker enthousias me (en inzet?) in ons werkveld. Misschien doe ik er helemaal niet ver standig aan dit van mij af te schrijven, maar u wilt niet weten wat voor treurig heid ik in de afgelopen periode wel niet heb moeten ondergaan. Recentelijk wel eens geprobeerd iemand telefonisch te bereiken zonder in zon bijzonder frustrerende voice- mailbox terecht te komen (kent u dit van mij al?)? En dan wel om gewoon snel teruggebeld te worden? Onlangs We Were Soldiers wel eens geprobeerd iets gewoon direct geregeld te krijgen? Ooit wel eens een e-mail gestuurd en dan maar blijven hopen dat je antwoord krijgt? Mensen zijn vaak niet op kantoor, of ziek of op vakantie, of zijn vertrokken en hebben hun collega's niets over lopende zaken verteld. Het is om van ellende in elkaar te storten. Maar.ze zijn er wel, die onverwoest bare steun en toeverlaten uit het film en bioscoopbedrijf. Medewerkers die enthousiast hun werk doen. Waar je gewoon een beroep op kunt doen. Zal ik er eens eentje noemen? Nee, de collega's van hen over wie ik het heb weten het maar al te goed. Naast het bovengenoemde was het enthousiaste bericht dat we ontvingen uit Alphen aan de Rijn van Frank Splinter, een bioscoopmedewerker die het na zeven jaar nog altijd reuze naar zijn zin heeft, een aanleiding om deze leader door te zetten. Zijn verhaal prik kelde ons om een vaak gestelde vraag opnieuw aan u voor te leggen: wilt u wat kwijt over uw werk? Heeft u een uitgesproken mening over een film- of bioscooponderwerp? Of is er iets anders waar u de lezers van Holland Film Nieuws op wilt wijzen? Houd het niet voor u. Laat het ons weten! Dat geldt ook voor de chagrijnen! The Travelling Birds HOLLAND FILM NIEUWS -3

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 3