Cinema Expo Highlights Enkele highlights van de elfde Expo op een rij. Door Jeroen Huijsdens en Frank de Neeve Bruckheimer ontvangt Broccoli Award Op woensdag 27 juni zal producent Jerry Bruckheimer tijdens Cinema Expo de Albert R. Broccoli Award of Excellence in ontvangst nemen. De pro ducent krijgt de prijs voor zijn indruk wekkende loopbaan waar films als Enemy of the State, Pearl Harbor en Armageddon onderdeel vanuit maken. Lange tijd vormde Bruckheimer een succesvol duo met Don Simpson, de producent met wie hij onder meer Flashdance, Beverly Huls Cop en The Rock produceerde. Simpson overleed in 1996. Bruckheimer vervolgde een bij zonder succesvolle carrière. Technisch seminar Alternatieve Content Het Screen Digest seminar op 24 juni zal onder de titel Beyond Digital Cinema:Alternative Content and New Revenue Sources de mogelijkheden bespreken van alternatieve content, de toekomstige bredere programmering van de bioscoop. Insteek van het semi nar is dat er meer activiteit te bespeu ren is op het gebied van alternatieve content dan op dat van digitale cinema. Zo zal het WK voetbal wereldwijd op meer schermen digitaal vertoond wor den dan Star Wars: Episode IL Sprekers zijn onder meer afkomstig van Warner Bros. en Kinepolis, met Patrick von Sychowski van het onvolprezen E- Cinema Alert als vermoedelijke presen tator. Europese première bioscoop hardware Bioscoopapparatuur die op ShoWest geïntroduceerd werd, beleeft op het beursgedeelte van Cinema Expo de Europese première. Zo is in Dolby's stand de DMA8 Digital Media Adapter te zien, waarmee meerdere digitale audio- formaten kunnen worden gedecodeerd, essentieel bij alternatieve content. Fabrikant DTS zal tijdens Cinema Expo de nadruk leggen op haar DTS-6AD, een processor die, doordat hij digitaal én analoog aankan een directe concurrent is voor Dolby. Opvallend bij projectorfa brikant Kinoton zijn de GigaVision en Jerry Bruckheimer Foto: Conny Huijsdens SpectaVision systemen, waarmee voor stellingen op extra groot formaat kun nen worden verzorgd. Nieuwe producten digitale cinema Absoluut hoogtepunt op het digitale cinemavlak is ongetwijfeld de screening met Kodak's nieuwe digitale projector (zie elders in dit blad). In het beursge deelte van Cinema Expo zal fabrikant Barco haar nieuwe D-Cine Première projector laten zien, die ook ondertite ling kan produceren. Ook lobbydisplays krijgen de aandacht in Barco's stand en men presenteert de in maart gelanceer de IQ, een projector met picture-in-pic- ture mogelijkheid. Intermediair Boeing Digital Cinema tenslotte belooft dit maal, in tegenstelling tot de ietwat vreemde geleide tour van vorig jaar, daadwerkelijke producten te laten zien. HOLLAND FILM NIEUWS - 1 5

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 15