op locatie 16 Waar kon de Adviescommissie Filmvertoning haar advies over een Artplex in Utrecht beter overhandigen dan in de trouwzaal in het Utrechtse stad huis? Op 17 april jongstleden nam cultuurwethouder Gispen daar het advies in ontvangst met de titel Hef filmhuis voorbij; advies inzake filmpre- sentatie in Utrecht. Hoe symbolisch de plaats van overhandiging wellicht ook was, van een harmonieus huwelijk tussen alle betrokkenen is geen sprake. van Aalst (Anderson Felix Elffrichs), Gerard Bunnik (Associatie van Nederlandse Filmtheaters), Pim Hermeling (A-Film), Frans Bosboom, Bert Hogenkamp (Universiteit Utrecht) en Hans Goedkoop (gemeente Utrecht), zich bezig met de vraag welke kant de presentatie van de artistieke en audiovi suele cultuur in Utrecht op zou moeten. Door J. Huijsdens Als het aan de Adviescommissie Filmvertoning ligt krijgt Utrecht een art plex met ongeveer twaalf zalen en 1.600 stoelen waar commercieel kunst zinnige films worden vertoond naast kwetsbare films. Bovendien zou het complex onderdak kunnen bieden aan speciale programma's en festivals zoals het Nederlands Film Festival. Maar zowel tijdens het onderzoek als na publicatie van het advies, staan de betrokken exploitanten, te weten de Wolff Cinema Groep en filmtheater 't Hoogt enerzijds en Jos Stelling met diens Springhaver Theater anderzijds, recht tegenover elkaar. Een adviescommissie Het verschil van inzicht ontstond op het moment dat 't Hoogt in 2001 het plan lanceerde om in Utrecht, in samenwer king met Jos Stelling en de Wolff Cinema Groep, een zogeheten cultiplex te bouwen. Jos Stelling beantwoordde het plan met een eigen idee, te weten het Louis Hartlooper Complex, omdat hij er geen trek in had Springhaver te moeten sluiten. Als gevolg hiervan riep de gemeente Utrecht een commissie - HOLLAND FILM NIEUWS van deskundigen in het leven die haar van advies zou moeten voorzien. De betrokken partijen gingen hiermee akkoord. Zeven maanden had de commissie nodig voor het rapport. Gedurende die periode hield de commissie, bestaande uit oud wethouder Cees Pot,Willemien Tussentijds besluit Begin december 2001 nam het verhaal een opmerkelijke wending toen Jos Stelling van de gemeente het voormali ge politiebureau Tolsteeg toebedeeld kreeg voor de huisvesting van het Louis Hartlooper Complex. Het besluit bracht de nodige beroering teweeg. Komt hier Utrechts nieuwe artplex? Dans om Utrechts Artplex

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 16