in productie Pietje Bell speelt zich af in de zomer en daar hoort mooi weer bij. Tijdens eerdere opnamen zat het weer niet altijd mee, maar op zondag 21 april schijnt de zon in het Belgische Gent gelukkig uitbundig. Vandaag zullen er opnamen worden gemaakt op de Korenlei, in het hart van de stad. Zelfs op gewone dagen waan je je op deze kade in vroeger tijden, maar de aankleding met oldtimers, karren, sloepen en fraai uitgedoste figuranten maakt de flashback naar de jaren twintig compleet. Door Victoria Breugem Na Kruimeltje is Pietje Bell de tweede film van producent Shooting Star en regis seur Maria Peters die is gebaseerd op werk van Chris van Abcoude. Van Abcoude schreef acht boeken over Pietje Bell, een kwajongen die in de jaren twin tig opgroeit in een volkswijk van Rotterdam en voortdurend overhoop ligt met het gezag. In de film worden elemen ten uit met name de eerste boeken gebruikt. In het huidige Rotterdam is er van de omgeving die Van Abcoude schet ste niet zo veel meer te vinden. Vandaar dat voor de diverse buitenscènes onder andere is uitgeweken naar Gent. Onderbrekingen Voor elke nieuwe scène moet een stuk van de Korenlei afgezet worden om te voorkomen dat nieuwsgierige 'dagjesmen sen' over de set wandelen. Binnen de lij nen krioelen zo'n 40 crewleden plus een groot aantal figuranten. Voordat alle appa ratuur en rekwisieten op de goede plek staan, de kleding van de acteurs en figu ranten in orde is en de scène is gerepe- Pietje Bell in Gent teerd, is er flink wat tijd verstreken. Quinten Schram (10), die de rol van Pietje speelt, probeert tussen de bedrijven door wat huiswerk te maken. Ver na half twee beginnen de opnamen van de laatste scène voor de lunch. Het lastige van de locatie is dat er op elk moment een rond vaartboot kan passeren. Enkele opnamen moeten om die reden vroegtijdig worden afgebroken. Om twee uur staat alles erop en kan er eindelijk geluncht worden. Behalve door uitvoerend producent Gerrit Martijn, die wat lunchtijd opoffert om te vertellen over de voortgang. Geschikte locatie Martijn is erg tevreden over het verloop van de opnamen tot nu toe. "Na 33 draai dagen liggen we zelfs voor op schema. Dat heeft alles te maken met de goede voorbereiding. Daar zijn we in september vorig jaar al mee begonnen." Naast Gent zijn er al opnamen gemaakt in Nederland en het eveneens Belgische Brugge. Later volgen nog opnamen in Duitsland. Gent is gekozen vanwege het sfeerbeeld van de kade en de omliggende gebouwen. Daarbij benadrukt Martijn dat gevelver vuiling (zoals bijvoorbeeld neon) steden als Gent en Brugge vreemd is en dat maakt ze uitermate geschikt als locatie. Zo'n centrale locatie brengt ook moeilijk heden met zich mee. Martijn: "Het heeft vier weken gekost om deze dagen op de Korenlei te kunnen realiseren. Dat is dus nog na het moment dat allerlei instanties (gemeente, politie) hun goedkeuring ver lenen. Als je dat meetelt gaan er maanden overheen." De uitvoerend producent ziet ook de komende draaidagen vol vertrou wen tegemoet. Niet in de laatste plaats HOLLAND FILM NIEUWS - 1 9 Een kwajongen op de Korenlei

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 19