Paradiso winnaar achtste Nationale Filmquiz Gouden palmen: roman Polanski wint met The Pianist Prijsuitreiking Grolsch-actie in Casino Theater Breda korte berichten Het team van filmdistributeur Paradiso Entertainment werd zondag 12 mei jongstleden winnaar van de achtste Nationale Filmquiz die plaatsvond in film theater LUX in Nijmegen. Het team, bestaande uit Eric Engelen en Erik van Looy, wist de spannende finalestrijd met een puntje verschil te winnen van Bob Wilbers en Marcel Wyninga, die onlangs de Kriterion Studentenfilmquiz hadden gewonnen. De winnaars van vorig jaar, André Waardenburg en René van Uffelen van Skrien, eindigden op de derde plaats. Het team van Cinema.nl (Gerhard Busch en Kevin Toma) sloten de rij finalisten. Voor aanvang van de filmquiz vond de presentatie plaats van het Filmjaarboek 2001. Quizmaster en hoofdredacteur van het waardevolle naslagwerk Hans Beerekamp overhandigde de eerste exem plaren aan de juryleden van de Nationale Filmquiz, voorzitter en regisseur Pieter Verhoeff en actrice Ricky Koole. KUKIWUZ6R Tijdens het afgelopen International Film Festival van Cannes werden aan het einde weer de traditionele Gouden Palmen uitgereikt. Holland Film Nieuws zet de meest in het oog springende winnaars op een rijtje. Gouden Palm Beste Film: The Pianist (Roman Polanksi) Gouden Palm Beste Regisseur: Paul Thomas Anderson (Punch-Drunk Love) en lm Kwon-Taek (Chihwaseon) Gouden Palm Beste Actrice: Kati Ouninen (The Man Without a Past) Gouden Palm Beste Acteur: Olivier Gourmet (Le Fils) Gouden Palm Beste Scenario: Paul Laverty (Sweet Sixteen) Grote Prijs van de Jury: The Man Without a Past (Aki Kaurismaki) De extra prijs, Le prix du 55e anniversaire: Bowling For Columbine (Michael Moore). Op donderdag 4 april jongstleden vond in het Casino Theater in Breda de uitreiking plaats van de medio vorig jaar gehouden Grolsch-actie 'Win een reis naar Hollywood'. Door de gebeurtenissen in de Verenigde Staten werd de uitreiking hier van uitgesteld. Aan het begin van de Sneak Preview werden de prijzen uitge reikt. De derde prijs, een half jaar gratis naar een van de Minerva Bioscopen in Nederland, werd gewonnen door Arjan Pronk uit Spanbroek. De tweede prijs, een jaar lang gratis naar een van de bios copen, werd in ontvangst genomen door Henjo Visser uit Zwolle. De hoofdprijs tenslotte, een zesdaagse, verzorgde reis naar Hollywood ging naar Joris Boom uit Breda. 32 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 31