Meer dan 50.000 bezoekers voor 8 Femmes Jean meets Michael Liz Landelijke Bio-attractie parkendag groot succes Maandagavond 13 mei werd de 50.000e bezoeker van 8 Femmes in filmtheater 't Hoogt in Utrecht in de bloemetjes gezet. Met dit aantal bezoekers kan de film van regisseur Francois Ozon nu al bestempeld worden als een groot arthouse-succes De van oorsprong Franse film ging eerder ook al met veel succes in Frankrijk uit. De eerste dag trok de film in Parijs al 43.000 bezoekers, een absoluut record voor een arthouse-film in Frankrijk. Even dachten wij van de redactie wer kelijk dat er sprake was van trucage, maar Indies'Jean Heijl (links) verzeker de ons ervan dat het echt Elizabeth Taylor en Michael Jackson waren in wiens aanwezigheid hij onlangs even mocht verkeren. Het gebeurde allemaal op een feestje van pro ducent Mark Damon tijdens de American Film Market, waar bekend werd gemaakt dat deze producent gaat samenwerken met Michael Jackson en dat hun eerste film The United States of Leiand gaat heten. Ter gelegenheid van haar 75 jarig jubileum wilde Bio-Kinderrevalidatie alle gehandicapte kinderen uit Nederland van negen tot en met dertien jaar een cadeautje aanbieden. Van 8 april tot en met 13 mei mochten de kin deren daarom een keer gratis naar een van de parken die meededen aan de speciale attractieparkendag van Bio. Maar liefst 1.200 kinderen met hun ouders en begeleiders maakten van de gelegenheid gebruik. Zij bezochten, samen met hun begelei ders, een van de attractieparken waaruit gekozen kon worden. Daartoe behoorde onder andere Burger's Zoo, Madurodam, De Efteling, Dolfinarium Hardewijk en Avonturenpark Hellendoorn. De aanmelding verliep via Bio- Communications, het project van Bio-Kinderrevalidatie waar jongeren met een handicap een opleiding krijgen in het werken bij een zogeheten Call Center. HOLLAND FILM NIEUWS-33

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 32