leader De oproep aan alle bedrijfsgenoten om ons te voorzien van meningen (zo niet frustraties) over het bioscoopbedrijf, bleken niet aan dovemansoren gericht. Het waren weliswaar geen postzakken vol die op het redactieadres binnen kwamen, maar er was voldoende om te weten dat we in het vorige nummer een gevoelige snaar hebben geraakt. Het aan tal reacties werd hoogstwaarschijnlijk versterkt door het feit dat we de harte- Blade 2 kreet van Frank Splinter uit Euro Cinema in Alphen aan de Rijn ook echt plaatsten. Het gevolg was een brief, of liever gezegd een levensbeschouwelijke bun del, van Willem van Deursen van Lumière in Rotterdam. Volgens hem - en dat was best wel een pijnlijke constate ring - maakt HFN hem altijd een beetje schichtig "omdat ik het idee heb dat ik iets lees wat eigenlijk alleen onze mana ger mag inzien." Ziet u ons dilemma? We willen graag alle medewerkers wat bieden, maar Dons Plum moeten ook het management bedienen. Daarnaast behoren we ook een uitlaat klep te zijn voor de productiekant.Al is het alleen al omdat HFN de Nederlandse film een warm hart toedraagt (leest u even mee, dames en heren van het Nederlands Fonds voor de Film?). Zolang we bestaan moeten we het doen met die voortdurende spagaat. In dit nummer de nodige aandacht voor Cinema Expo, de beurs waar iedereen die wat wil voorstellen in onze bedrijfstak minimaal een dag(deel) zijn neus moet laten zien. Maar Expo biedt ook interessante dingen. Frank de Neeve probeerde er enkele voor ons te spotten. Ook in dit nummer weer ruim baan voor het product van eigen bodem. Victoria Breugem bracht een bezoek aan de set van Pietje Bell en Lucia Alleman doet verslag van haar bezoek aan de Avond van de Nederlandse Film, een evenement dat na de verkiezingen nu wel in een ander daglicht bezien moet worden. Last but not least moet ik u attenderen op het artikel waarin NFC Marketing voorzitter Wilco Wolfers openlijk praat over de veranderingen bij de stichting. Veel leesplezier en een goed Cinema Expo toegewenst! Jeroen Huijsdens Eindredacteur The Last Castle HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 3