filmfestivals 12 workshops voor jonge filmmakers. Zijn nieuwste productie, de docu mentaire Vrij naar de natuur over de Rotterdamse kunstenaar Leon Adriaans, zal tijdens het festival in première gaan. Het andere hoofdprogramma, De nieuwe acteurs schenkt aandacht aan ruim dertig jonge talentvolle acteurs en actrices tussen de twin tig en dertig jaar die op dit moment de sterren van het doek spelen. Ze zijn niet alleen in speelfilms te zien, maar ook in tv- drama's, soaps en op het toneel. En anders dan voorheen komen ze overal vandaan; niet alleen van de toneelschool en het theater, maar ook van tv en vanachter de bar. Een belangrijk onderdeel van het educatieve programma van het NFF is dit jaar de dag rond Oesters van Nam Kee. Leerlingen van 16 jaar en ouder kunnen in het kader van het Sproet wint Duitse Oscars Op 14 juni jongstleden heeft de film Sproet in Berlijn de Duitse Oscar gewonnen voor Beste Film (Ben Verbong) en Beste Vrouwelijke Bijlrol (Eva Mattes). Eerder dit jaar nam Ben Verbong ook al de Bayerische Filmpreis 2001 voor de regie van Sproet in ontvangst. De film is momen teel te zien in veel Nederlandse bioscopen. vak CKV een hele dag bijwonen die begint met de vertoning van de film. Vervolgens wordt in diverse workshops de hele film besproken onder leiding van de cast en crew. Deze dag wordt georganiseerd in samenwerking met het NIF en Egmond Film. Internationaal Filmfestival van Vlaanderen Op net een uurtje van de Belgische grens ligt het prachtige Gent, waar jaarlijks het Internationaal Filmfestival van Vlaanderen wordt gehouden. De negenentwintigste editie vindt plaats van 8 tot en met 19 oktober. Het Gentse festival heeft als rode draad de relatie tus sen film en muziek. Dit jaar worden er voor de tweede keer de World Soundtrack Awards uitgereikt. Het festival sluit 19 oktober af met een Oester van Nam Kee concert met de mooiste filmmuziek van de in 1992 overleden Franse filmcomponist Georges Delerue (onder andere Jules etjim en Platoon) en de Britse componist George Fenton (bekend van onder andere vele Ken Loach films, Dangerous Liaisons en Anna and the King), uitgevoerd door het Nationaal Orkest van België. De Minerva Groep tijdens het International Film Festival van Cannes "op bezoek bij RCV". - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 12