Op pad met de openluchtbioscoop Blauwbekken in België op locatie Vorige maand werd met een groot feest het vijftienjarig bestaan van de Stichting Openluchtbioscoop gevierd. Holland Film Nieuws ging op pad met de openluchtbioscoop en ontdekte dat er bij zo'n voorstelling heel wat meer komt kijken dan bij film draaien in een bioscoop. 14 Door Frank de Neeve De door Dick Moesker opgerichte Stichting Openluchtbioscoop heeft in die vijftien jaar een behoorlijke groei doorgemaakt. Begonnen van uit Moeskers eigen huis in Delft met één projector, heeft de stichting ondertussen een projectorpark waarmee simultaan tien voorstellin gen kunnen worden gegeven. De gestage groei maakte zelfs een recente verhuizing naar een nieuw Rotterdams pand noodzakelijk. De openluchtbioscoop realiseert per jaar zon 160 voorstellingen. Het drukst is het in de maand augustus, waarin voorstellingen worden ver zorgd, variërend van de Rotterdamse Pleinbios tot popfesti val Lowlands. Heel letterlijk moet je de naam van de organisatie niet nemen: de openluchtbioscoop kan op iedere locatie waar dat gewenst is, dus ook binnen, een voorstelling verzorgen. Zo is men ieder jaar ver antwoordelijk voor de technische realisatie van het Filmfestival De container waarin zich de projector bevindt van de Openluchtbioscoop Rotterdam en worden er ze ook regelmatig voorstellingen in thea ters met levende muziek gegeven. Scheef België, eind juni, "Tessenderlo Feestdorp'.Als ik om tien uur 's avonds, een uur voor de voorstel ling, op het marktplein arriveer, is de openluchtbioscoop aan het proefdraaien. Operateurs Eduard en Wimmo, plus chauffeur Paul, zijn er al vanaf vier uur 's middags om de boel op te bouwen. Nadat de auto's van het plein zijn verwijderd, heb ben ze de container neergezet waar in de projector zich bevindt, de pro jectieafstand uitgemeten en het scherm van zeven bij vijftien meter opgebouwd, klem tussen kerk en stadhuis. Het scherm blijkt een beetje scheef te staan en Wimmo en Paul probe ren dit op te lossen door een blok hout onder de linkerkant van het scherm te schuiven. Als dat nog niet helemaal het gewenste resultaat geeft, wordt één kant van de pro jector opgekrikt. Terwijl de Trance House van Marco V uit de boxen dreunt, stroomt het plein, dat is volgezet met zeshon derd stoelen, langzaam vol. De film The Lord of the Rings blijkt ook in Tessenderlo een publiekstrekker. Aan de catering is natuurlijk gedacht: achter de zitplaatsen ver koopt de plaatselijke Scouting drank. Ter verfrissing is dit echter niet nodig, want het wordt behoor lijk koud in Tessenderlo. Ik trek nog maar een trui aan. Windkracht 5 Als de voorstelling begonnen is, zijn de zitplaatsen goed bezet en staan HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 14