Foroxity Cinema's in augustus van start Brielle kan weer naar de bios Jogchem's Theaters neemt CineCity Doetinchem over er zelfs groepjes aan de rand van het plein. Terwijl Eduard buiten de film gaat bekijken en Paul in de wiebelende cabine ("daar zie je niks van op het scherm") een sjek kie rookt, vertelt Wimmo dat ze voor een voorstelling alles zelf bij zich hebben. Alleen krachtstroom moet lokaal worden betrokken, maar daar hebben de meeste plein ontwerpers wel aan gedacht. Veel pech heeft Wimmo nog niet meege maakt. "De onderdelen van de pro jectoren zijn onderling uitwissel baar," vertelt hij,"dus als er onver hoopt iets kapot gaat, kan iemand in Rotterdam zo in de auto springen met een vervangend onderdeel." Bij harde wind, vanaf windkracht 5, wordt er niet gedraaid want dan waait het schermframe kapot. Het komt ook voor dat niet alle lan taarnpalen zijn uitgeschakeld. "Maar we hebben een sleutel om die open te maken. We kunnen zo de stop eruit halen," zegt Eduard grinnikend, die toch maar even de cabine ingekomen is om warm te worden. Als een paar akten voor het einde de spoel moet worden gewisseld, haakt er toch een aantal mensen af: de kou eist zijn tol. Pas om kwart voor twee rolt de aftiteling over het scherm. De scouts stapelen rap de stoelen op elkaar terwijl Eduard het laatste deel van de film uit elkaar haalt, help ik Paul en Wimmo bij het afbreken van het scherm. Langzaam keert het nachtelijke plein terug tot zijn oorspronkelijke gedaante. Stichting Openluchtbioscoop ver zorgt de hele zomer voorstellingen in het land. Zie voor het programma www.olb.nl Strategisch gelegen tussen Sittard en Geleen langs de Rijksweg, is de nieuwe megabioscoop Foroxity verrezen. Op dit moment wordt de laatste hand gelegd aan het acht zalen tellende complex. Sittard en Geleen hadden tot op heden elk hun eigen bioscoop met ieder twee zalen. Eigenaar Ton Vandenbergh vatte in 1995 het plan op om op een mooi, strategisch punt, tussen twee plaatsen in, een mega bioscoop te bouwen om aan de eisen van het alsmaar kieskeuriger wordende publiek te voldoen. Architectenbureau Vandenbergh (familie) uit Heerlen tekende het gebouw. Na talrijke procedures tegen de gemeente en een milieuorganisatie was het in september 2001 eindelijk zover: de bouw kon beginnen. En Foroxity in aanbouw nu in augustus kan het publiek terecht in de acht zalen met elk 250 stoelen. Foroxity biedt veel extra's: 350 gratis parkeerplaatsen, rolstoeltoegankelijk, een bras serie en een grand café. Maar het belangrijkste zijn de ruime zalen met grote schermen waar de nieuwste films te zien zullen zijn. Vanaf 10 oktober aanstaande zal bioscoopminnend Brielle zijn hart weer kunnen ophalen als het Apollo Theater zijn deuren weer zal openen. Na enkele jaren bioscooploos te zijn geweest, zijn er nu in Brielle verregaande plannen voor een nieuw te bouwen complex. De gemeente heeft Merral Theaters van René van Steen en Joost Peeren uitgenodigd mee te denken in de realisering van deze plannen.Tot het zover is kan Brielle weer aan film wennen in het Apollo Theater en daar zal zeker gebruik van worden gemaakt bij de première van Volle maan vanaf 10 oktober aanstaande. Jogchem's Theaters Beheer BV heeft op 28 juni jongstleden zowel de opstal als de exploitatie overgenomen van CineCity in Doetinchem. De overname geldt met terugwerkende kracht vanaf 1 januari van dit jaar. Dit maakte het bioscoopconcern begin juli, mede namens de vorige eigenaar, de familie Van Rliijn, bekend. HOLLAND FILM NIEUWS - 1 5

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 15