Een bezoek aan de set van Volle maan Interviewen in het fietsenhok in productie We stonden een paar uur in de kou, maar het was de moeite waard. Want vanuit het fietsenhok zagen we hoe een twee tal scènes van Volle maan meerdere malen werd gerepeteerd en van meerdere kanten werd gefilmd. Bovendien mochten we een aantal hoofdrolspelers interviewen. 19 Meer dan 40 schoolkrantredacties hadden zich aangemeld voor de Dag van de Nederlandse Film op 17 januari van dit jaar. Quirina de Ruijter en Maite Eikeleboom uit Breda waren de redacteuren die de wed strijd wonnen die door het NIF was opgezet in samenwerking met de Stichting Lezen. Wie het beste school krantverslag schreef over de dag maakte kans op een bezoek aan de set van Volle maan. Quirina en Maite brachten op 13 juni jongstleden een bezoek aan de set. Voor Holland Film Nieuws schreef Quirina een verslag. Door Quirina de Ruijter Volle maan is de nieuwe Neder landse speelfilm van de makers van Costa/ met een echte sterrencast zoals Daan Schuurmans, Cas Jansen en Georgina Verbaan. De dag dat wij er waren werd er gefilmd op een school in Haarlem. Op het school plein moesten we even wachten. Teun Kuilboer, bijna onherkenbaar omdat hij een nerd speelt, stond een paar meter bij ons vandaan en begon rustig een sigaretje te roken, terwijl hij net als wij toekeek. De figuranten stonden al een tijdje klaar. Een voor een kwamen de hoofdrolspelers de set op lopen en namen zij hun posities in voor de eer ste repetities. Er werd diverse keren gerepeteerd. Uiteindelijk werd er begonnen met opnemen. Dit gebeur de vanaf meerdere kanten. Tussendoor werd de make-up bijge werkt. Het was koud en we moesten lang wachten, maar uiteindelijk kre gen we de kans om Georgina Verbaan en Chantal Janzen te interviewen. Interviews In Volle maan speelt Chantal Janzen de rol van Andrea een bitchy, dom blondje. Voor Volle maan was ze overdag druk met filmen. Daarna moest ze naar Utrecht racen voor de musical Saturday Night Fever. Het verschil tussen musical en film is volgens haar dat je in een musical aan een stuk doorspeelt, ter wijl je in een film alles diverse keren moet herha len. Als het fout gaat moet het overnieuw. Bovendien is acteren voor een camera veel beperkter dan direct voor publiek. Je hebt veel minder bewegingsvrijheid, volgens Chantal Janzen. Georgina Verbaan is in diver se opzichten het tegenbeeld van Chantal Janzen. Ze heeft meer ervaring op het gebied Fotograaf: Erik Keyzer van acteren voor de camera. Ze zou niets anders meer willen. In Volle maan speelt zeTreesje, een gothic weirdo. Het is een rol waar ze zich helemaal voor heeft inge leefd. Zo heeft ze een deel van haar eigen accessoires gekocht en zou ze ook naar een aantal gothic feesten gaan. Deze werden op het laatste moment afgelast omdat ze illegaal waren. Voordat wij haar konden interviewen hoorden we dat Georgina in een boom moest klim men (iets wat ze zelf had bedacht en wat was toegevoegd aan het script). Even later zat Georgina met zwart haar (het was maar een spoe- linkje), een piercing door haar neus en een lange wollen jas aan, in de boom. Uiteindelijk was het tijd voor ons om te gaan. Jammer, maar helaas konden we niet de hele dag blijven. Aan alle goede dingen komt een einde. HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 19