in productie Kort geding Soldaat van Oranje 2 gunstig voor producent Rob Houwer Amerikaanse remake van Zus c£ Zo in het vooruitzicht Bioscoopversie van Floris LOENATIKS OP DE FOTO 22 In het ontstane conflict tussen film- financieringsbedrijf Arteco en Rob Houwers productiemaatschappij Nedfilm, dat 11 juni jongstleden voor de Amsterdamse rechtbank diende, heeft de rechter Rob Houwer volledig in het gelijk gesteld. Arteco heeft volgens de rechter de met Nedfilm gesloten productieovereenkomst onrecht matig ontbonden en ten onrechte geclaimd dat de verfilmingsrechten bij de CV en niet bij Nedfilm zou den liggen. Het staat Rob Houwer nu vrij zijn productie Soldaat van Oranje 2 met andere financiers voort te zetten. Arteco heeft inmiddels laten weten in hoger beroep te zullen gaan. Zoals het er nu naar uit ziet, zal regisseur Paula van der Oest in de nabije toekomst haar Amerikaanse regiedebuut gaan maken. De rech ten van haar recente regieavontuur Zus Zo werden namelijk ver kocht aan de Amerikaanse produ centen Renee Missel en Jonathan Dana. Zij vroegen Van der Oest onmiddellijk om ook de remake te regisseren. Renee Missel was samen met Jodie Foster producent van de film Nell en Jonathan Dana verdiende zijn sporen onder andere met Drowning Mona. Er vinden onder handelingen plaats met schrijvers voor het Engelstalige script. Zus Zo Johan Nijenhuis, producent en regis seur van Floris, hoopt deze zomer de casting rond te krijgen van spectaculaire remake van de tv- serie uit de jaren zeventig. In het nieuwe script van Gerard Soeteman vindt een opvallende wijziging plaats. Floris' trouwe metgezel Sindala zal van sekse veranderen. Men is op zoek naar een actrice met veel lef. "Spannender en eigen tijdser", vindt Soeteman. Enkele weken geleden werd in de Filmacademie in Amsterdam een speciale fotoreportage geschoten voor de filmposter van de Nederlandse familiefilm Loenatik de Moevie. Op pagina twee ziet u waar alle inspanningen uiteindelijk toe leidden. Speciaal voor Holland Film Nieuws gingen de hoofdrolspelers, samen met producent Errol Nayci (links) en Three Lines distri buteur Otto Wobma (het stralende middelpunt), ook even op de foto. In de vol gende editie van dit blad zal er worden ingegaan op de vraag hoe filmposters in Nederland tot stand komen. Fotograaf: Michel Porro HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 21