Van de beursvloer techniek Cinema Expo is ideaal voor het aanhalen van oude con tacten en voor het opdoen van nieuwe. Dit jaar kon je op de beurs zelfs samen voetbal kijken. Maar eigenlijk is deze vakbeurs natuurlijk bedoeld om nieuwe producten te zien en om geïnformeerd te wor den op de seminars. Een ver slag van Cinema Expo 2002. Door Frank de Neeve Als je al een paar keer op de Cinema Expo trade show bent geweest, ga je er toch met andere verwachtingen heen. Natuurlijk keek ik ook dit jaar uit naar wat de verschillende fabrikanten aan zou den prijzen, maar ik vroeg me ook af of die dame van dat kleine Italiaanse projectormerk weer met haar baby op de beurs zou staan (die was flink gegroeid) en hoe zou het zijn met dat vreemde standje dat vorig jaar reclame maakte voor een beurs in Rusland? Natuurlijk kon ook nu op alle stands wel een foldertje worden gescoord, maar echt leuke goodies waren er niet, ook niet dat rare Slush Puppie- achtige ijsje, dat spontaan op mijn keel sloeg. Nieuwkomers Tussen de bedrijven die al jaren op bioscoopbeurzen staan, zijn er ook relatief nieuwe, zoals het Nederlandse Stage Accompany (SA). Deze speaker- en versterkerfabri kant, oorspronkelijk afkomstig uit Ticketdispenser van Tixway. Fotograaf: Edivin Bos. de rock 'n roll, presenteerde op Cinema Expo haar eerste verster kers die specifiek voor de cinema- markt zijn ontworpen. Met de frisse kijk van een nieuweling presenteer de SA ook een eigen onderzoek naar de invloed van verschillende type schermen op het doorgelaten geluidsspectrum, iets waar andere fabrikanten zich amper nog mee bezighouden. Hoewel het natuurlijk altijd onvoor delig is om speakers achter het scherm te plaatsen, heet schermfa- brikant Harkness Halls antwoord op deze kwestie mini-perf super Deze nieuwe schermperforatie bestaat uit extra veel, extra kleine gaatjes, om meer hoge tonen door te kunnen laten. Het is speciaal ontwikkeld voor kleine zalen, waar de perforaties door de korte afstand tussen doek en eerste rij snel opval len. Dat veel exploitanten hiervoor zullen kiezen lijkt onwaarschijnlijk, daar het drie keer zo duur is als een regulier geperforeerd doek. Tixway, het vroegere Duware, pre- HOLLAND FILM NIEUWS - 23

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 22