KIJK (JE) WIJZER we've got mail column 26 Geachte Jeroen Huijsdens, Met belangstelling heb ik het stukje van Gerard Bunnik gelezen in de laatste Holland Film Nieuws. We waren natuurlijk erg verguld met het opnieuw en groter afdrukken van de foto van het nieuwe inte rieur van ons theater, te meer daar Bunnik - die zeer zeker niet in zijn eerste leugentje gestikt is - uitgere kend ons als voorbeeld noemt van privaat-publieke samenwerking, ter wijl wij al een hele tijd geen lid meer zijn van de Associatie, maar sinds 1998 bewust hebben gekozen voor het lidmaatschap van de NVB. Het is maar dat je het weet. vriendelijke groeten, Frans Westra directeur IMAGES Groningen Geachte Heer Frans Westra, Altijd goed om te horen dat mensen Holland Film Nieuws met belang stelling lezen. Als ik uw informatie naast het arti kel van Gerard Bunnik leg, moet ik constateren dat u feitelijk gelijk heeft. Deze omissie daargelaten hoop ik wel dat u het eens bent met de strekking van het artikel, name lijk dat filmtheaters en arthouses - in een landschap van steeds vager wor den scheidslijnen - een duidelijke taak hebben naast het aanbod van de bioscopen en dat beide partijen baat hebben bij heldere marktver houdingen en een goede samenwer king. Met vriendelijke groeten, Holland Film Nieuws Jeroen Huijsdens "...In Zaal 1? Zonder begeleiding??" Onze manager kijkt ontzet. "Ja, maar deze is 'n bijdehandjc.en dat Meekijken is toch alleen maar Gewenst?" meent onze deurman, een ex-postbesteller die nog even moet wennen. "Er hoort een oma bij! Op z'n minst een broer tje of zusje van 7!" klaagt onze manager. "In welke MG6 zit die jonge man eigenlijk?" Onze deurman aarzelt even. "Nou, die film vol blote borstjes met zonnige karakters, populaire tieneropvattingen over begrippen als Mom Apple Pie plus een Splattervariant op tongzoenen. Na het weekeinde krijgen we gegarandeerd een forse toename in vaders die wensen Mee te Kijken." "Jajaja", zegt onze manager, driftig zoekend naar de NICAM file, "maar adviseer deze jeugdige bezoeker toch maar even een andere film. Die in Zaal 2 is toch Alle Leeftijden? Van 0 tot 120 dus, en zo sluiten we het risico van een boete helemaal uit aangezien er bij AL nooit 'MG' staat." Onze deurman knikt. de borstjes daarin zijn niet helemaal bloot, maar beslist belluccissimo!" Ongeduldig wuift onze manager hem weg. "Regel je het meteen? Voordat dit de pers op ideeën brengt?"... Bij het verlaten van Zaal 2 krijgt onze deurman de vinger en een recalci trant "Gaga! FllblfllW". Na een tijdje met een boos onderlipje naar die stompzinnige AL film gekeken te hebben blaast de jeugdige bezoeker een snotte- belletje, hijst z'n luier op en kikkert via het stelsel van noodgangen terug naar Zaal 1. Verstopt achter een wallet je bijeengeveegde popcorn heeft hij twee uur lang kraaien de pret en neemt zich na afloop voor Ma-Ma en Da-Da toch 's wat vaker een middagje in een meubel park te dumpen. Wilhelmus Nonsensius van Deursen HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 25