Jubileumjaar Bi o wordt opgesierd met twee veilingen Bio-Kinderrevalidatie In een van de voorgaande edities van Holland Film Nieuws werd al bericht dat op 14 november aanstaande voor de derde keer het Bio-Kunstgala zal worden georganiseerd. Daarnaast vindt er dit jaar voor de eerste keer een speciale filmveiling op Internet plaats. Beide activiteiten staan in het kader van 75 jaar Bio-Kinderrevalidatie 32 Door Jeroen Huijsdens Het Kunstgala, dat de afgelopen keren plaatsvond in de Beurs van Berlage, wordt deze keer georgani seerd in Passenger Terminal Amsterdam (PTA). Allerlei kunstwer ken en beelden van gerenommeer de kunstenaars worden, onder de deskundige leiding van Max Hemelraad, directeur van het vei linghuis Sotheby's, geveild voor een groep genodigden. De opbrengst gaat naar Bio-Kinderrevalidatie. Enige tijd geleden ontstond het idee om ter gelegenheid van het 75 jarig jubileum van Bio, ook een publieks- variant te organiseren van de vei ling. Dat leidde tot het concrete plan om in samenwerking met Internetprovider Wanadoo en vei lingsite EBay, een speciale Internet filmveiling te laten plaatsvinden. Tijdens de Internetveiling kan het publiek een bod uitbrengen op leuke, mooie of bijzondere film- artikelen. Ook de opbrengst van deze veiling zal ten goede komen aan Bio-Kinderrevali datie. Om de veiling tot een groot succes te maken vinden er gesprekken plaats met filmdistribu teurs en filmprodu centen om hen te vragen zoveel mogelijk bijzonde re artikelen beschikbaar te stellen óf te helpen bij het regelen hiervan. Items die ter veiling worden aangeboden zijn gesigneerde posters of soundtracks, een ontmoeting of lunch met een filmster, of props uit films. Enkele maatschappijen reageerden direct enthousiast op de plannen. Zo lie ten zowel Shooting Star als Bos Bros. vrijwel onmiddellijk weten props uit films te zullen aanleveren. Zo kan er, naar verwachting vanaf half september tot half oktober, via de websites van Bio- Kinderrevalidatie, Wanadoo en EBay een bod worden uitgebracht op de neus van tante Kato uit de aanstaan de Pietje Bell film, en enkele items uit Minoes en Ja zuster, nee zuster. Adverteerders Action Freight pag.5 Film by the Sea pag. 10 Huizenga Group pag.39 Minerva Groep pag. 7 Nationale Bioscoopbon pag. 31 Paradiso Entertainment Nederland B.V cover Three Lines Pictures B.V pag. 2 United International Pictures (Netherlands) pag.'s 20, 21 Warner Bros. (Holland) B.V achterzijde HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 31