UPSTREAM PÏCTURES WARNER BROS. ÏNDIES FILM DISTRIBUTION 37 Een smoezelige motelkamer, drie topacteurs en een waanzinnig script. Dit zijn de ingrediënten die de ijzersterke dramafilm Tape ople vert. Deze film van Richard Linklater gaat over twee mannen die elkaar na tien jaar ontmoeten in een motelkamer in Lansing, Michigan.Vince (Ethan Hawke) en Jonnie (Sean Robert Leonard) waren eikaars beste vrienden op highschool. Jon is een debuterende regisseur die is uitgenodigd op een filmfestival in zijn geboorteplaats. Vince zit in allerlei duistere drugs- zaakjes en heeft het niet verder geschopt dan vrijwilliger bij de brandweer. De ontmoeting begint amicaal maar al snel blijkt Vince een dubbele agenda te hebben. Vince wil het graag hebben over hun gezamenlijke highschool vriendin Amy (UmaThurman). Hij probeert Jon een bekentenis te ontfutselen die hij stiekem op tape opneemt. Vince wil dat Jon toegeeft dat hij tij dens een uit de hand gelopen feest je Amy heeft verkracht. Om alles nog gecompliceerder te maken, heeft Vince ook Amy uitgenodigd. Vince is uit op een confrontatie, maar het resultaat blijkt ook voor hem een grote verrassing te zijn! Tape draait vanaf 19 september in de Filmtheaters. Ik heb een vervelende mededeling, dit is mijn laatste stukje. Sterker, ik ga hier weg. Het management is nog niet op de hoogte dus we moe ten het nog even onder ons hou den, maar ik vond dat ik het jullie toch alvast moest vertellen. Het zit namelijk zo, ik vertrek naar IJsland. Voor het klimaat. Nee, niet het weer, het bioscoopklimaat. De gemiddelde Reijkjavikker (buiten de hoofstad wonen alleen nog maar rendieren en een toevallige Eland) gaat vijf keer per jaar naar de bio scoop. Ze gaan niet alleen vaker, ze betalen ook het meeste van alle Europeanen en het mooiste komt nog, de distributeur pakt van het kaartje 60%. Jawel, jullie lezen het goed, meer dan de helft is voor mij, voor mij! We pakken gelijk goed uit. Ik heb een deal met Burny Bos gemaakt voor jok Soster, Nok 5'o'- terwijl we amper een maand later uit zul len komen met Harry Peuter. We kunnen niet stuk (IJslands voor kapot) zoveel is duidelijk. Het ga jul lie goed, ik kom zo af en toe natuur lijk nog eens langs en als jullie er zijn, zoek me dan op in het tele foonboek. Hou er wel rekening mee dat in IJsland iedereen met zijn voornaam in de gids staat. Tot ziens. Johannes RS. Handig toch zo'n Cinema Expo, voor je internationale kennis Mijn vader was een seriemoorde naar! In september staat het kantoor van Indies Film Distribution in het teken van de thriller Frailty, het regiedebuut van Bill Paxton (Terminator, Aliens, Titanic) die tevens de hoofdrol speelt. Frailty is een meeslepende, doodenge psychologische triller. Een film waar je klamme handjes van krijgt. Fenton Meeks, een rol van Matthew McConaughey (Time To KM, The Wedding Planner), meldt zich bij de FBI om te vertellen dat zijn broer Adam de psychopaat God's Hands is, waar de politie al lange tijd naar op zoek is.Tijdens de speurtocht naar Adam toont de film in flashbacks hoe de jongen zo is geworden. Er leefden demonen in het leven van de familie Meeks, en Paxton en zijn twee zoontjes zijn door de Grote Seriemoordenaar in de Hemel uitverkoren om ze te ont maskeren en te vernietigen. Vernietigen, niet vermoorden. Mensen vermoord je, demonen ver nietig je, aldus de psycho-vader. HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 36