leader Nuttige Expo Door omstandigheden kon ik dit jaar slechts een dag Cinema Expo bezoeken. Achteraf bezien was dat helemaal niet zo erg. Ik heb ook tijdens die ene dag weer de nood zakelijke contacten kunnen onder houden, wat films kunnen zien (waar ik de laatste tijd tot mijn grote ongenoegen steeds minder tijd voor kan vrijmaken) en wat interessante signalen kunnen opvan gen. Dat is waar ik deze bioscoop- beurs juist zo uitermate geschikt voor acht, niet om goede zaken te doen, maar om oppervlakkige - en vaak toch doeltreffende - gesprekjes te kunnen aanknopen. Dragonfly Het aardige daarvan is overigens wel dat mij steeds vaker wordt inge fluisterd dat de gedane uitspraken niet voor publicatie geschikt zijn. Naast mijn werkzaamheden voor dit blad voer ik ook nog andere projec ten uit en spreek ik vaak dezelfde mensen die ik ook aanschiet voor Holland Film Nieuws. Het is daarom ook niet zo vreemd dat mensen van mij willen weten in welke hoeda nigheid ik ze nu weer informatie tracht te ontfutselen. Dat diezelfde 40 Days and 40 Nights mensen het ogenschijnlijk toch heel spannend vinden om de roddel of triviale informatie terug te vinden in dit blad, laat ik maar even achter wege. Enkele van de onderwerpen die op Cinema Expo onderwerp van gesprek waren, komen in dit nummer aan de orde. Zo zijn daar de verande ringen bij de verenigin gen van bioscoop exploitanten en filmver huurders die ter sprake komen in het vervolgge sprek met NVB-directeur Wim Stolwerk; de pro blematiek rond de eenzij dige opzegging van de window-overeenkomst door de distributeurs, zoals onderzocht door Lucia Alleman, en de technische hoogtepunten van Cinema Expo gesignaleerd door verslaggever Frank de Neeve. Dat er naast Cinema Expo nog tal van andere dingen gebeurden, vindt u in dit nummer natuurlijk ook terug. Het zou immers niet goed zijn alleen bij de bioscoopbeurs stil te staan en te vergeten dat er ook nog films van eigen bodem worden gemaakt (getuige het setverslag van Volle maan geschreven door twee schoolkrantredacteuren); dat NFC Onderzoek zich, ondanks het aan- The 51stState staande vertrek van Edward Borsboom, in haar meest productie ve periode lijkt te bevinden en dat Bio-Kinderrevalidatie haar jubileum jaar viert. Al met al weer voldoende leesvoer voor de komende periode. Jeroen Huijsdens Eindredacteur HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 3