Margarethe von Trotta regisseert nieuwe film met Nederlands talent in productie In Berlijn vinden momenteel de opnamen plaats van de nieu we film van Margarethe van Trotta Rosenstrasse. De produc tie van de film is in handen van Get Reel Productions. 26 Belangrijke rollen in deze indruk wekkende film zijn weggelegd voor Thekla Reuten, Carina Crutzen, Fedja van Huêt, Edwin de Vries en Thekla Reuten in Rosenstrasse. Foto Jan Betke Jan Decleir. Rosenstrasse vertelt het ontroerende verhaal van drie vrou wen wier levens zijn verbonden door een dramatische gebeurtenis in het verleden. De negentig jaar oude Lena Fischer (Doris Schade) uit Berlijn vertelt aan de jonge jood se Hannah Weinstein (Maria Schrader) uit New York hoe haar moeder Ruth (Jutta Lampe) berok ken was bij het nauwelijks bekende verzet van honderden Arische vrou wen in 1943. Midden in de winter, in een straat die de Rosenstrasse heette, organiseerden deze dappere vrouwen een geïmproviseerde, maar krachtige demonstratie tegen het Derde Rijk. Recht tegenover het gebouw waar hun joodse echtgeno ten gevangen werden gehouden, rie pen ze om hun vrijlating. Rosenstrasse is een indringend ver haal over burgerlijke moed, solida riteit en verzoening. Von Trotta zal er zeker voor zorgen dat ook deze film in deze tijd diepe indruk zal maken getuige haar eerdere films als Die Verlorene Ehre der Katharina Blum (1975) en Die Bleierne Zeit (1981) Leon de Winters SuperTex verfilmd Op dit moment vinden de laatste opnamen plaats van SuperTex. De regie bij de verfilming van deze suc cesvolle roman van Leon de Winter is in handen van de Duitse regisseur Jan Schutte. Haig Balian (Minerva Film Nederland) is producent van de film. Samen met Chris Brouwer heeft hij al veel bekende producties op zijn naam staan, zoals Het meisje met het rode haar, De schorpioen en De Johnsons. SuperTex is een film over het alle daagse leven en de schaduwen van het verleden waar tegelijk de levenslust vanaf spat. Een komisch verhaal over een mens van deze tijd op zoek naar zichzelf. Centraal staat Max Breslauer, een jongeman die zich los wil worstelen van zijn vader en diens bedrijf SuperTex. Maar hij is ook op zoek naar erken ning. De cast bestaat voor een groot deel uit Engelse acteurs. De Belgische Jan Decleir zal als vader van hoofd rolspeler Max Breslauer (Stephen Stephen Mangan als Max Breslauer in SuperTex. Foto Entertainment Publishing Service Amsterdam Mangan) te zien zijn. Andere belang rijke rollen zijn weggelegd voor Maureen Lipman en Elliot Levey. Novemberlicht de nieuwe productie van Waterland film &tv Onlangs werden de opnamen afgrond van Novemberlicht, de nieuwe film van regisseur Eric Oosthoek. Annemarie Prins (Oud geld) en de twaalfjarige Eva van Barneveld spelen oma en kleindoch ter die een verbeten strijd met elkaar voeren wanneer in het Hollandse rivierengebied het water snel stijgt na extreme regenval. De grootmoeder weigert te evacueren. Haar kleindochter wil haar echter niet alleen achterlaten. HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 26