Vierde editie van de Dag van de Nederlandse Film Pietje Bell onthult Wall of Fame in Royal Theater in Echt film educatie Op donderdag 16 januari aanstaande vindt voor de vierde keer de Dag van de Nederlandse Film voor scholieren plaats. Een goede gelegenheid voor filmmakers om met hun publiek in contact te komen. Door Jeroen Huijsdens De afgelopen edities van het educatieve project mochten op enthousiaste reacties rekenen van filmmakers. Hans Pos, Robert Jan Westdijk en Thekla Reuten staken hun enthousiasme over het initiatief niet onder stoelen of banken. Kim van Kooten zei:'Zo lang er nog scholieren zijn die de weg naar onze films niet weten te vinden, is het onze plicht ze persoonlijk op te halen. Anders verdwalen ze en dat zou zonde zijn.' Amersfoort Het evenement voor HAVO en VWO scholieren die het vak Cultureel Kunstzinnige Vorming (CKV 1) volgen, wordt voor de tweede keer georganiseerd in het Grand Théatre in Amersfoort.Tijdens de dag kun nen de leerlingen verschillende rou tes volgen. Deze hebben allemaal een thema. In elke route worden verschillende programmaonderde len gecombineerd, zodat scholieren niet alleen film kijken, maar ook actief bezig zijn met film. Zo zijn er workshops waarbij dieper wordt ingegaan op een aspect van film zoals scenario-ontwikkeling. Diversiteit Films die vertoond zullen worden zijn onder andere De tweeling, Oesters van Nam Kee en Tussenland. Ook zal er aandacht worden besteed aan korte films (Pek, Necrocam), documentaires (Wheels of Fortune, Paul Driessen Inside Out) en animatiefilms (uit het project Dicht/Vorm). Daarnaast wordt er dieper ingegaan op het vak art direction, scenario schrij ven en de invloed van muziek op film. Filmmakers die hun medewer king al hebben toegezegd zijn auteur Kees van Beijnum (Oesters van Nam Kee), acteur John Kon Kelei (Tussenland), regisseur Ben Sombogaart (De tweeling) en gast van de dag Egbert Jan Weeber (Van God los, Oesters van Nam Kee). Op zaterdag 23 november jongst leden tijdens de grote Pietje Bell dag in het Royal Theater in Echt, werd de Wall Of Fame van het Amsterdamse kunstenaarsduo Pietje Bell en Sproet staan voor de Wall of Fame Produndus (broer en zus Chriz en Saskya van Jaarsveld) onthuld. Dit gebeurde door niemand minder dan Pietje Bell (Quinten Schram) en zijn vriendje Sproet (Frensch de Groot). In aanwezigheid van de wethouder van Cultuur konden de honderden bezoekers zich vergapen aan de meer dan 125 filmaf- beeldingen op de Wall Of Fame die maar liefst 21 lang en 2,25 meter hoog is. Aan het einde zette Pietje Bell zijn Zwarte Hand (tekening) op de Wall of Fame. HOLLAND FILM NIEUWS -35

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 34