teasers 20TH CENTURY FOX My name is Bond..James Bond. Met Die Another Day is Pierce Brosnan terug, met aan zijn zijde de bloedmooie en sexy Bond girl Jinx, gespeeld door Halle Berry. De ope ningsweekenden in het buitenland zijn fenomenaal en Die Another Day heeft hiermee als twintigste Bond film zijn voorgan gers verslagen. Zoals iedereen inmiddels weet is Die Another Day vanaf 9 januari te zien in de bios coop. Van actie naar komedie met The Banger Sisters (vanaf 23 januari). Twee hartsvriendinnen Suzette (Goldie Hawn) enVinnie (Susan Sarandon) leven als groupies in de jaren '60 een wild bestaan. Als de twee elkaar na jaren weer ontmoeten proberen ze samen het nostalgische gevoel van rock roll terug te krijgen. George Clooney is vanaf 27 februari te zien in de bijzondere film Solaris van regisseur Steven Soderbergh en producent James Cameron. A-FILM DISTRIBUTION Op 9 januari opent A-Film het jaar met de veelzeggende titel All or Nothing van Mike Leigh. 30 januari is het 31 jaar geleden dat de Bloody Sunday plaatshad in Ierland en op die dag brengen wij de gelijknamige film van Paul Greengrass uit. Amen van Costa-Gavras, waarvan zowel de poster als het onderwerp internationaal behoorlijk wat stof deed opwaaien, draait vanaf 6 febru ari. 13 februari staat in het teken van de 'kids'; de spannende familiefilm Science Fiction (met onder andere Wendy van Dijk en Koen de Bouw) komt uit én Ken Park van de spraakmakende regisseur van Kids, Larry Clarke, gaat op die dag draai en. De dogma film van Susanne Bier Open He arts, waarin twee koppels, de pas verloofde Cecilie en Joachim en de gelukkig getrouwde Niels en Marie, bij elkaar gebracht worden door een afschuwelijk ongeluk, opent op 20 februari. BUENA VISTA INTERNATIONAL BVI boekt deze decembermaand succes met films als: Pietje Bell, Piratenplaneet, Sweet Home Alabama en Santa Clause 2. Ook in 2003 biedt BVI opnieuw een veelzijdig filmaanbod met top films als: 25th Hour (Van Spike Lee met Edward Norton), The Recruit (met Al Pacino, Colin Farrell), Knorretjes Grote Film (met Knorretje, Poeh,Teigetje en ande ren) The Hot Chick (met Rob Schneider), The Pirates of the Carribean (van Jerry Bruckheimer met Johnny Depp en Geoffrey Rush) en een prachtige nieuwe Disney/Pixar film: Op zoek naar Nemo. We beginnen met Shanghai Knights (13 feb) met Jackie Chan en OwenWilson in de hoofdrollen. Deze actie komedie is het hilarische vervolg op Shanghai Noon en zit vol met snelle humor en actie. Vlak na de release in Amerika komt vanaf 20 februari Disney 's Jungle Book 2 in de bioscoop. Dit nieuwe avontuur van Mowgli en Baloe begint waar het zeer geliefde deel een is geëindigd. Mowgli woont nu in een dorp tussen de mensen, maar voelt zich nog altijd meer thuis in de jungle. Als Baloe hem op komt zoeken is dat het begin van een aan tal mooie en spannende belevenis sen. CINEMIEN 19 december brengt Cinemien de film Bella Martha van de Duitse regisseur Sandra Nettelbeck uit. Bella Martha is haar debuut en momenteel een grote internationale arthousehit. Martha, chefkok in een driesterrenrestaurant, neemt de zorg op zich voor het dochtertje van haar plotseling overleden zus. Voor Martha, een ster in het koken en perfectionist in de keuken, is dit geen eenvoudige taak. Wanneer in het restaurant een collega-kok wordt aangenomen voelt Martha n OLLAND F!LM NIEUWS -49

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 48