teasers 50 zich bedreigd op haar terrein. Maar Mario verovert het hart van haar pleegkind. 9 januari 2003 staat de release gepland van Late Marriage, een film van de Israëlische filmmaker Dover Kosashvili. De dertigjarige Zaza wil maar niet trouwen tot ver driet van zijn ouders! Een belangrijke release begin febru ari is Valentin van Gouden Kalf winnaar Alejandro Agresti. Deze Nederlandse productie - First Floor Features - gaat 6 februari in premiè re. De negenjarige Valentin woont bij zijn grootmoeder. Hij droomt ervan om astronaut te worden. Maar meer nog hoopt hij dat zijn vader een leuke vriendin en een lieve moeder voor hem vindt. COLUMBIA TRISTAR A DAYWITHOUT SEX ISA DAY WASTEDf Nee nee, de dames bij Columbia zijn niet compleet doorgeslagen!! Het bovenstaande is de lijfspreuk van het duo Bob (Greg Kinnear) en John (Willem Dafoe) in het drama Autofocus. Samen ontwikkelen ze een nieuwe hobby: hun talloze, geheime seksavontuurtjes opnemen op video en dit continue terugkij ken. Uiteraard loopt dit compleet uit de hand en eindigt het op vreemde wijze.Dit intrigerende, waargebeurde levensverhaal over Hogan's Heroes-ster Bob Crane en zijn dubieuze vriendschap met de audiovisuele goeroe John Carpenter is vanaf 30 januari te zien op het witte doek. Verder zien we vanaf 20 februari een ander opmerkelijk duo in de bioscopen! Eddie Murphy en O wen Wilson schitteren samen in de hila rische actiekomedie Spy, geba seerd op de televisieserie uit de jaren 60. De succesvolle, maar superarrogante bokskampioen Kelly Robinson (Eddie Murphy) wordt gedwongen om samen met over- heidsspion Alex Scott (Owen Wilson) een gevaarlijke geheime missie te volbrengen. Natuurlijk ver loopt dit alles behalve vlekkeloos!! Leuk detail is dat hun collega-spion in crime onze eigen Famke Janssen is. Het Columbia Team FILMMUSEUM Hany Abu-Assads tweede speelfilm Rana's Wedding - documentaire en liefdesdrama ineen - schetst een dag uit het leven van de jonge Palestijnse vrouw Rana.Vlak voor de inval van het Israëlische leger in de Palestijnse gebieden gaat ze op zoek naar haar verboden liefde. Vanaf 19 december. In Distance brengen vier nabestaan den van leden van een zelfmoord sekte noodgedwongen een onge makkelijke en confronterende nacht met elkaar door. Vanaf 2 januari Divine Intervention is een per soonlijke verhandeling over het alle daagse leven in het door conflicten verscheurde Israël. Regisseur Elia Suleiman vertolkt zelf de rol van het hoofdpersonage E.S., wiens liefdes leven gefnuikt wordt door de bezet ting. Divine Intervention won op het filmfestival van Cannes 2002 de Juryprijs en is vanaf 30 januari te zien. In Lagaan zuchten arme dorpelin gen onder de belastingheffing van de Britse overheerser. Tenzij ze die weten te verslaan in een cricketwed strijd dienen ze een driedubbele hoe veelheid oogst af te staan. Ashutosh Gowarikers vier uur durende Bollywoodproductie verwierf bekendheid door als eerste Indiase film een Oscarnominatie in de wacht te slepen. Vanaf 13 februari. INDEPENDENT FILMS Voor een feestelijke afsluiting van 2002 hebben we gekozen voor een passende film, namelijk Van Wilder. Van Wilder is een typische teenage party film, waarin de eeuwige student Van Wilder nooit genoeg krijgt van feestjes! 2003 staat bij ons weer volop in het teken van de Nederlandse produc ties. De eerste in de rij is Liever Verliefd die 13 maart in première gaat. Dit is een romantische kome die met in de hoofdrollen Miryanna van Reeden, Chris Zegers en Romijn Conen. Liever Verliefd is het verhaal van Anna, een jonge vrouw van begin dertig die besluit NOOIT MEER ver liefd te worden nadat ze aan de kant is gezet door haar laatste (getrouwde!) liefje. Maar diezelfde dag nog wordt ze verliefd op Rob HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 49