spotlight 54 Het kerstseizoen begon dit jaar heel vroeg met Pietje Bell Binnen een week 100.000 bezoekers. Twee spotlights waaieren uit naar regisseur Maria Peters en hoofdrolspeler Quinten Schram. een held worden. Kinderen vinden het erg leuk als dat lukt.' Pietje Bell eindigt heel span nend met een heuse shoot out. M:'Mijn ervaring is dat kinderen enge gezichten, bloed en griezelige dieren heel eng vinden, veel meer dan een man die een pistool trekt.' Hoe ben je bij de film gekomen? Q: 'Ik heb heel kort meegedaan in Kruimeltje als het broertje van Keessie. En ik heb meegedaan aan de casting van Pietje Bell in Rotterdam. Wat ik niet zo goed deed, vond ik, maar later hoorde ik dat ik het toch goed deed.' want ik heb niet zoveel interviews gedaan.' Pietje Bell had het vaak aan de stok met journalisten. Hoe was jouw relatie met de pers? Q: 'Iedereen was heel aardig tegen mij. En in het echt was iedereen van de pers ook aardig tegen me, alleen moest ik wel vaak op de foto. Vooral op de première.Toen waren er wel dertig fotografen.' Heb je zelf ook een grote filmheld? Q: 'Ik heb geen lievelingsacteur, maar ik vind al mijn vriendjes van de Zwarte Hand en Rick Engelkes heel goed spelen.' Wat is de mooiste film die je ooit hebt gezien? Q: 'Ik vind Spiderman cool en ik heb thuis wel 50 films die ik cool vind.' En jouw vroegste bioscoopervaring? M: 'Ik woonde met mijn ouders in Venezuela. Daar hadden ze een openluchttheater. Daar draaiden ze Jerry Lewis films. En hier in Nederland heb ik het eerst The Sound of Music en Mary Poppins gezien.' Betoverende films. Probeer je dat in je eigen films te evenaren? M: 'Ja, ik probeer ook een meesle pende sfeer te creëren. In Pietje Bell had ik een grote ontknoping nodig. Hij staat heel erg in de min. Hij moet iets goed maken en echt Kwam je niet achter met school? Q:'Ik had een privé-juf Syndy. Die gaf mij les op de set. Ze belde elke week met mijn echte juf (Anouschka) om het huiswerk door te geven. Zo ben ik gelijk gebleven met de klas.' Was dat leuk zo'n aparte behandeling? Q:'Het filmen vond ik leuk. Ik vond het alleen jammer dat ik alleen huis werk moest maken. Frensch, Serge en Jordi hoefden geen huiswerk te maken. Dat vond ik heel stom, maar zij waren ook niet zo vaak op de set als ik. Dus ik snapte dat wel.' James Bond Pierce Brosnan moest op één dag 42 interviews doen. Wat is jouw record? Q:'Hahaha, nou eerlijk gezegd één, Word je al herkend op straat? Q: 'Vanochtend heb ik gevoetbald. Toen ik naar het veld liep hoorde ik een kindje zeggen: "papa, dat is Pietje BellDat vond ik wel leuk. Maar ik weet niet wat ik dan moet zeggen.' Wat wordt je volgende film? M: 'Dat weet ik nog niet, ik moet nog een keuze maken.' HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 53