AGENDA Om dat te bereiken heeft Gebski een aantal tips:'Als iemand bij je komt met een klacht, kun je deze eerst herhalen, parafraseren. Op die manier maak je duidelijk dat je de klacht begrijpt en krijg je ondertus sen tijd om aan een oplossing te denken. Veel medewerkers hebben de neiging om in de verdediging te gaan en zeggen dan: "die koffie is niet koud" of "de postmix is kapot, sorry". Maar de klanten willen serieus genomen worden. Probeer er met open vragen achter te komen hoe de vork precies in de steel zit. Uiteindelijk kun je de bezoeker een keuze aanbieden: "u kunt een nieuw kopje koffie krij gen of een glaasje cola." Op die manier houd je het conflict in de hand en geef je de klant het idee het geschil in eigen voordeel te kunnen beslissen.' Zelfredzaamheid Boosaardige opmerkingen op het persoonlijke vlak zijn moeilijker te bestrijden. Gebski:'Als een conflict escaleert kunnen er nog wel eens Verbossen: 'Ik zal nooit tegen mijn medewerkers zeggen: "je hebt toch een cursus gehad, je moet het nu weten!" opmerkingen vallen die tegen jouw persoon gericht zijn. Dat loopt uit een van: "je gezicht staat me niet aan" tot aan een kanonnade van scheldwoorden in diverse gradaties. Als je je daardoor geraakt voelt moet je gewoon kunnen zeggen: "mevrouw, ik hoor dat u op een nare toon tegen mij spreekt. Als dat uw opzet is, dan beëindig ik nu het gesprek." Gebski: 'Een rollenspel is geen wedstrijd. Je kunt het niet fout di oen: Tijdens de training is het verboden de manager erbij te roepen. Verbossen is het daarmee eens. 'Mijn insteek is dat mijn team ook zonder mij de bioscoop moet kun nen runnen. Ik ben er lang niet altijd bij als er wat aan de hand is. De mensen moeten het zelf kunnen oplossen. Die zelfredzaamheid bereik je door ze zelfvertrouwen te geven. Ik beschouw mijn medewer kers als professioneel en volwaardig en ik zie dat ze zich ook zodanig opstellen.' De rol van het bioscooppersoneel is cruciaal. Als een klacht niet naar tevredenheid wordt afgehandeld, komt de klant wellicht voorlopig niet terug en vertelt bovendien aan iedereen die het horen wil over zijn slechte ervaringen. Dat is niet echt goed voor het imago van het bios coopbedrijf. De training duurt slechts een dag deel. Daarna komt het aan op de praktijk. Gebski:'Ik raad iedereen aan om regelmatig het omgaan met klanten te bespreken in het werk overleg. Als er zich een incident heeft voorgedaan, spreek elkaar dan aan over wat er goed ging en wat de volgende keer anders kan.' Verbossen:'Ik zal nooit tegen mijn medewerkers zeggen: "je hebt toch een cursus gehad, je moet het nu weten!" Nee, je moet de vaardig heden die ze geleerd hebben onder houden.' Een training heeft nu eenmaal een beperkte houdbaarheid. Gebski pleit voor een herhalingsoefening elke twaalf a achttien maanden. Volgens de Arbowet is een werk gever verplicht zijn personeel zoveel mogelijk te beschermen tegen agressie van derden. De trai ning op het gebied van omgaan met dergelijk gedrag kan een onderdeel zijn van het beleid dat een theater hieromtrent ontwikkelt. De NVB staat de bioscoopondernemer met raad en daad terzijde om dit beleid door te voeren. 11 05-03-03 - 08-03-03 Sho West 2003, Las Vegas, USA. www.showest.com 23-03-03 Uitreiking 75e Academy Awards, Los Angeles, USA. WTVw.oscars.com 09-04-03 - 16-04-03 19th Amsterdam Fantastic Film Festival. w~ww.filmevents.nl 23-04-03 - 27-04-03 De Filmmuseum Biënnale, eerste editie van een tweejaarlijks filmfestival in het Filmmuseum in Amsterdam. www.filmmuseum.nl 14-05-03 - 25-05-03 International Film Festival Cannes, Cannes, Frankrijk. www.festival-cannes.com 14-05-03 - 25-05-03 Derde Holland Film House, Cannes, Frankrijk 02-06-03 - 30-06-03 2 voor 1 actie van Albert Heijn, Procter Gamble en NFC Marketing. 23-06-03 - 26-06-03 Cinema Expo.Amsterdam. www.cinemaexpo.com HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 11