Veranderingen in het bioscoop landschap op locatie Een overzicht van enkele veranderingen in het Nederlandse bioscooplandschap waarvan Holland Film Nieuws op de hoogte werd gebracht. Minerva Breda. Beeld: Kraaijvanger Urbis Minerva Breda Minerva gaat een multiplex bouwen in Breda met zeven zalen en circa 1.800 stoelen. Men hoopt in sep tember of oktober de eerste paal in de grond te kunnen slaan. Naast de bouw in Breda zijn de plannen van Minerva rond om bioscopen te gaan bouwen in Haarlem, Tilburg en Deventer. Het gaat hier om multi- plexen van gemiddeld zeven zalen met ieder circa 2.500 stoelen. Utrecht Wolff Cinema Groep gaat samen met de Jaarbeurs werken aan de ontwikkeling van een multiplex met circa vijftien zalen in Utrecht. Hiermee zou de jarenlange wens en noodzaak van doekenuitbreiding in Utrecht eindelijk vaster vorm krij gen, zo liet de Utrechtse bioscoop onderneming weten. Leiden Op dit moment lijkt het erop dat Wolff Cinema Groep op korte ter mijn in Leiden kan gaan bouwen. Het zou daarbij gaan om een bios coop van zeven a acht zalen in het stationsgebied. Groningen De naam van de firma Wolff wordt ook genoemd in berichtgeving over de bouw van een multiplex in Groningen Op het voormalige ter rein van een energiecentrale zou men van plan zijn een bioscoop te bouwen met negen a tien zalen met in totaal circa 2.000 stoelen. De bioscoop maakt, net als het nieu we voetbalstadion van FC Groningen, deel uit van het zogehe ten Euroborgplan. Den Helder Polyfilm is de afgelopen januari maand begonnen met de bouw van een nieuwe bioscoop in Den Helder. Het gaat om een gebouw met zes zalen met 824 stoelen. De bioscoop, die de naam Utopolis krijgt, is gelegen aan de oude Marinewerf Willemsoord. Het is de bedoeling dat de bioscoop rond 1 oktober aanstaande haar deuren opent. Kampen Eind vorig jaar heeft de gemeente raad van Kampen een budget van twee miljoen euro vrijgemaakt om het verwaarloosde City theater in de binnenstad te renoveren. Kampen krijgt daarmee weer de beschikking over een vertonings- plaats voor film. Het initiatief hier toe is afkomstig van de Stichting Vrienden van het City theater. Zij zochten contact met Movie Unlimited dat ook al bioscopen heeft in Hoogeveen en Zevenaar. Zij gaat de exploitatie van de bios coop ter hand nemen. 19 HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 19