Op pad met Pipo in productie Binnenkort rijdt Pipo de Clown langs de wegen van de wijde wereld. De woonwagenbewoner, die vanaf 1958 hele genera ties een goede nachtrust toewenste, is weer terug in beeld. Door Lucia Alleman Het verhaal is weer van Wim Meuldijk. Pipo gaat met de woonwa gen, Mammaloe, Petra en het ezeltje Nononono op pad naar zijn tante Foto Dinand van der Wal Anouschka. Haar dorp wordt uit de slaap gehouden door een vreemd gerommel afkomstig uit de bergen. Het blijkt afkomstig van een ridder die al 500 jaar ligt te ronken. Direct dient zich de volgende missie aan: de ridder moet worden terugge bracht naar zijn eigen tijd. Maandag 3 februari is de laatste draaidag. Voor de binnenopnamen zijn cast en crew neergestreken in de studio's in Duivendrecht. De bui tenopnamen zijn gemaakt in Spanje. Binnen is het hele berghuisje van Anouschka (Karin Bloemen) opgebouwd. Pipo (Joep Dorren), Mammaloe (Mariska van Kolk), Petra en de parelridder (Daan Schuurmans), zitten rond de magi sche bol van Anouschka. Daarmee kun je in het verleden kijken, zelfs 500 jaar terug. Maar hij Kees de jongen Producent Matthijs van Heijningen begint in april of mei met de opna men van Kees de jongen. Daarmee wordt de verfil ming van een van 's Nederlands bekendste boeken een feit.André van Duren zal de film regisseren. Kees de jongen, van auteur Theo Thijssen, gaat over de twaalfjarige Kees Bakels die leeft in een wereld die hij zelf bedenkt. Het verhaal over de jongen die beroemd werd door zijn zwembadpas, speelt zich af in het Amsterdam van 1895. Om de juiste acteurs te vinden voor de rollen van Kees en diens grote liefde Rosa schreef Sigma Pictures een screentest uit via de web site www.kees- dejongen.nl. Er is nog niet bekend of deze zoektocht de juiste acteurs heeft opgeleverd. Kees de jongen wordt eind november door UIP in de bios coop uitgebracht. Paul van Loons De griezelbus verfilmd De boeken van Paul van Loon zijn al sinds jaar en dag geliefde kost van menig kind. Het is dan ook niet verrassend dat het werk van de populaire schrijver verfilmd gaat worden. Distributeur Warner Bros. en producent Burny Bos bevestigden onlangs dat er een film gaat komen gebaseerd op De griezelbus. Er is nog niet bekend wie de hoofd rollen gaan spelen in de film. Er wordt gestreefd naar een bios cooppremière aan het einde van 2003. 20 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 20