Platina film voor Pietje Bell en De tweeling moet wel opgewreven worden. De scène wordt van alle kanten opgenomen. Tussendoor ontvluch ten de acteurs de warmte in de klei ne opnameruimte. Op de monitor bekijkt regisseur Martin Lagestee het resultaat. De beelden maken de magische sfeer van de oude Pipo- films weer voelbaar. Joep Dorren moet elke keer bij gewerkt worden door de grimeur. Met zijn clownsgezicht en klassieke uitdossing is hij Pipo ten voeten uit. Dorren werkt veel in het jeugdthea ter. Hij werd door Wim Meuldijk, de geestelijk vader van Pipo, gevraagd de clown te spelen. Dorren: 'Ik pro beer natuurlijk niet Cor Witschge te imiteren. Als ik die kleren aantrek 's ochtends, word ik vanzelf Pipo. Martin Lagestee noemt hem wel een jongleur die zeven bordjes in de lucht probeert te houden. Hij staat met iedereen op goede voet, zelfs met Snuf en Snuitje, en is altijd op zoek naar oplossingen.' Mariska van Kolk heeft zichzelf aangemeld bij casting director Hans Kemna.'Ik vind mijzelf een echte Mammaloe. Ze is nuchter, maar kan ook hele gekke vragen stellen over dingen waar ze geen verstand van heeft. Ze bakt de lekkerste koekjes en kan ook assertief uit de hoek komen.' Productiemaatschappij Endemol voelt zich gesterkt door het succes van Nederlandse jeugdfilms in de bioscoop. Producent Willem Zijlstra: 'Wij zijn niet van plan om nu alle oude merken af te stoffen. Maar we gaan zeker meer films maken. Waarschijnlijk komt er ook een Pipo 2 en wij werken aan een zesentwintigdelige televisieserie van Pipo.' Pipo en de p-p-pareIridder ver schijnt in de herfstvakantie of in de kersttijd in de bioscoop. Buena Vista International brengt de film uit. Tijdens de Dag van de Nederlandse Film voor scholieren (zie ook pagina 25) werd de Platina Film voor De tweeling overhandigd aan regisseur Ben Sombogaart, scenarist Marieke van der Pol en de acteurs Thekla Reuten en Jeroen Spitzenberger. De prijs voor Pietje Bell werd op 14 december jongstleden aan de makers overhandigd. De Gouden en Platina Films worden uitgereikt aan films die respectievelijk 75.000 en 200.000 bezoekers naar de Nederlandse bioscopen weten te trekken. Opnamen komedie Shouf Shouf Habibi! gestart Half januari zijn de opnamen gestart van de komedie Shouf Sbouf Habibi! Het verhaal gaat over de twintigjarige Ap. Hij is een in Nederland geboren Marokkaan met grote dromen. Het probleem is alleen dat hij zich elke keer weer in de nesten werkt. De film is een initiatief van Mimoun Oaïssa die in samenwerking met regisseur Albert ter Heerdt het sce nario schreef. Oaïssa speelt ook de hoofdrol. Overige rollen zijn voor de cabaretiers Najib Amhali en Peter Heerschop, Mohammed Chaara, Foto Jaap Vrenegoor Winston Gerschtanowitz, Bridget Maasland en Frank Lammers. De film wordt geproduceerd door Theorema Films die eerder onder andere Ik ook van jou maakte. Independent Films verwacht de film in september uit te brengen. Liefde in Zivarte zwanen De opnamen van de speelfilm Zwarte zwanen werden eind oktober van het afgelopen jaar al afgerond. De film van regisseur Colete Bothof en scenarist Arend Steenbergen bevindt zich momen teel in de fase van post-productie. Zwarte zwanen gaat over twee jonge mensen die ten onder dreigen te gaan aan hun intense liefdesrelatie. De hoofdrollen in de film van producent Rolf Koot worden gespeeld door Carice van Houten, Dragan Bakema en Mohammed Chaara. De film wordt naar verwachting tijdens de Nederlands Filmfestival in september door A-Film Distribution uitgebracht. 21 HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 21