Gratis Monster Miljoenste bezoeker The Lord of the Rings is:The Two Towers in Maastricht boekreview De bioscoop en de liefde is een gelukkige combinatie. Dat is zo gegroeid in een tijd dat verliefde stelletjes hun toevlucht moesten zoeken in de love seat op de achterste rij. Over die zelfde tijd en over dezelfde combinatie gaat de eerste roman van Anne Marie van Vollenhoven. Gratis Monster is het eerste deel van Van Vollenhovens autobiografie. De ondertitel Een vrolijke stadsroman over mislukte liefdes en bioscopen verraadt al welk een strui- keltocht we zullen meemaken langs onbeantwoorde liefdes, overkokende ego's en romances van één nacht. Het verhaal begint vlak na de oorlog. Anne Marie wordt geboren als 'Nummer Vier', de laatste spruit uit een huwelijk dat was opgezet als een vijfjarenproject, maar dat het ene lustrum na het andere viert. Anne Marie groeit op in het chique Den Haag, waar gedineerd wordt van schalen, opgediend door Mientje, en waar vader goed getime de opvoedkundige aanwijzingen plaatst. Er volgt een stroom van anekdotes en observaties. Ze beschrijft zichzelf als een lelijk eendje, maar ondertus sen beleeft ze het ene na het andere avontuur. Van Vollenhoven heeft een heerlijke, snelle stijl van schrijven. In een paar zinnen weet ze een personage te typeren en een situatie te peilen. En met veel humor. Noch de oorlog, noch god, noch de dood werpen een schaduw over het boek. Het is eerder de zon van Scheveningen, die de minirokken en de laarzen met blok- hakjes doet oplichten. Na de perikelen van de puberteit belandt Anne Marie in Amsterdam. Het wordt voor ons bioscoopmensen extra interessant als zij een baan krijgt bij een bioscoopbedrijf. Laat ons raden: wie is die vlotte assistente, rechtstreeks afkomstig van een waddeneiland? En wie die directeur, Gratis Monster die Anne Marie onverhoeds de liefde verklaart? Het relaas eindigt met een ware cliffhanger. In haar stamkroeg komt ze hem tegen. Groene ogen, borsteli ge wenkbrauwen. Zou het hem zijn? We moeten het afwachten, tot deel 2 uitkomt. Gratis Monster is te bestellen bij Geen Uitgever, fax 020-6732963 of telefoon 06 144 89345 Donderdag 9 januari jongstleden werd in het Minerva Theater in Maastricht de miljoenste bezoeker van The Lord of the Rings is: The Two Towers feestelijk ontvangen. De gelukkige bezoeker, de heer Geerlings uit Maastricht ontving uit handen van Minerva's Ruud Hafkenscheid een uitgebreid The Lord of the Rings-pakket.Tevens mag hij een jaar lang gratis naar de film in het Minerva Theater. Bij het ter perse gaan van dit blad stond de tellerstand van de film op ruim anderhalf miljoen bezoekers. 22 Anne Marie van Vollenhoven Een vrolijke stadsroman over mislukte liefdes en bioscopen HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 22