confrontatie aan met het verleden, in deze aangrijpende Canadese debuutfilm. Il Piü Bel Giorno Della Mia Vita van Cristina Comencini - release 17 april. Een luchthartige maar trefzekere zedenschets van de Italiaanse regis seur Cristina Comencini over het liefdesleven van de leden van een moderne Italiaanse familie. COLUMBIA TRISTAR Adam Sandler fantastisch in PT Andersons juweeltje Puncb-Drunk Love! In het meesterwerk Puncb-Drunk Love, van regisseur Paul Thomas Anderson (Magnolia, Boogie Nights), zet Adam Sandler op verras sende wijze de verlegen, ongrijpba re zakenman Barry Egan neer. Barry heeft de allergrootste moeite om te functioneren in de maatschappij van vandaag. Hij wordt getergd door agressieve uitbarstingen, onderdruk te woedegevoelens en gebrek aan liefde door emotionele littekens van vroeger! Puncb-Drunk Love heeft de perfecte combinatie van drama, komedie en romantiek ...vanaf 20 maart te zien in de bioscoop!! Duizendpoot Jennifer Lopez zien we vanaf 27 maart samen met bunk Ralph Fiennes in de superromanti- sche komedie Maid in Manhattan. De prille liefde tussen de twee lijkt gedoemd te mislukken vanwege hun verschillende afkomst en milieus. Begin april knalt Bruce Willis de theaters in met het aktiespektakel Tears of the Sun. Als Special Navy Commander Waters heeft hij een uiterst riskante missie te volbrengen in de jungle van Nigeria. Vanaf 17 april staat Martin Lawrence vervolgens te trappelen om bioscoopgaand Nederland voor zich te winnen met de hilarische actiekomedie National Security. INDEPENDENT FILMS 2003 is voor Independent Films een jaar met veel Nederlandse films. Zo staat in de zomer De schippers van de Kameleon gepland. In septem ber gaat er een nieuwe komedie in première: Shouf Shouf Habibi! Maar daarover in het volgende num mer meer. De eerste op rij is natuur lijk Liever verliefd (releasedatum: 13 maart). Een romantische kome die, waarmee het voorjaar goed wordt ingeluid; echt lentegevoel en kriebels in je buik! Verder hebben we natuurlijk ook andere produc ties: The Good Girl (releasedatum: 27 februari), Adaptation (releaseda tum: 6 maart) en Gerry (releaseda tum: 24 april). In The Good Girl laat Jennifer Aniston zich van een heel andere kant zien als zij een verhou ding begint met Donnie Darko's Jake Gyllenhaal. De langverwachte film Adaptation is van Spike Jonze en Charlie Kaufman, die eerder heb ben samengewerkt aan de succes volle film Being John Malkovich. Net zoals Being John Malkovich zit Adaptation vol met dubbele lagen. Ondertussen heeft Adaptation al veel erkenning gekregen, waaronder twee Golden Globes! In het bijzon dere Gerry wordt de vriendschap tussen Matt Damon en Casey Affleck op de meest extreme manier op de proef gesteld. PARADISO Ten tijde van dit schrijven is het Internationaal Filmfestival van Rotterdam volop aan de gang. Paradiso was dit jaar aanwezig met tien films, en leverde - zeer eervol - zowel de openings- als de slotfilm, respectievelijk Far Front Heaven en Chiwahseon. Op 20 februari gaan twee films in première: de bloedstollende high- scbool-thriller Swinfan, waarin het leven van een getalenteerde student in een nachtmerrie verandert nadat hij een obsessief klasgenootje ont moet en de Japanse animatiefilm 35 HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 35