intrek in het pand dat door A-Film, A-Video en Fu Works wordt uitge bouwd tot een groot multimedia- complex. Naast Kick Berg zullen ook andere filmgerelateerde onder nemingen in het pand terechtko men is de verwachting. De hoofdlo catie van Kick Berg Partners blijft gevestigd aan de Hobbemastraat 20 gevestigd aan de Amstel 79 in Amsterdam. Independent Films, Universal Pictures en Locust Entertainment, alledrie eerder in de hoofdstad, gaan verhuizen. Per 21 februari aanstaande zijn de bedrijven te vinden aan Hagedoornplein 2 1031 BV in Amsterdam. De telefoon- en fax nummers blijven ongewijzigd. IN MEMORIAM In de dagen dat het Nederlandse bioscoopbedrijf zich opmaakte voor de drukste kerst- en nieuw jaarsweken sinds jaren, is een Erelid van dit bedrijf in stilte van ons heen gegaan. Op 9 december jongstleden overleed op de leeftijd van 91 jaar Pieter Ooms. Het levensmotto van zijn laatste jaren was:'zolang ik de hoge stoep van mijn huis nog op kan gaat het goed met me', maar helaas, aan het begin van het vorige jaar begonnen voor hem het kwakkelen en de eenzaamheid. Vooral het wegvallen van zijn grote vriend en oud-colle- ga Paul Silvius, bracht hem in een isolement. Hij miste de dagelijkse telefoontjes enorm. Piet was een 'filmverhuurder van de oude stijl'. Reeds voor de oorlog trad hij in dienst bij zijn vader, die een onafhankelijk filmverhuurkan toor bezat. Daar verdiende hij zijn sporen. Op een grote 'Indian - motor trok hij door het gehele land om zijn klanten te bezoeken. Zijn verhalen over de vertegenwoordi gersbijeenkomsten in Groningen waren legio en vaak doorspekt met visserslatijn. Want een visliefhebber was Piet, niet direct om te eten maar meer voor het vangen. Niet voor niets was hij medeoprichter en erelid van de 'Club van 100'. Na de oorlog ging Piet werken als sa/es manager bij Warner Bros. onder directie van Louis Groen. In de jaren daarna kreeg hij zelf het roer in handen bij Warner en dat heeft hij ruim dertig jaar niet meer afgestaan.Tussentijds kreeg hij ook nog de leiding van Columbia International, zodat hij de scepter zwaaide over twee van de grootste Amerikaanse verhuurkantoren. Toch was Piet niet wat wij een 'echte Amerikaan' zouden noemen. Hij had veel oog voor de proble men van de onafhankelijke ver huurder en was altijd bereid om te bemiddelen bij een re-issue van zijn producten. Gedurende zijn actieve leven bekleedde Piet ver scheidene nevenfuncties in het bioscoopbedrijf en was onder andere jarenlang bestuurslid van de B.A.F, (bedrijfsafdeling filmverhuur ders) en lid van het Hoofdbestuur van de Nederlandse Bioscoop Bond (nu NFC). Hiervoor werd hij onder scheiden met het Erelidmaatschap van deze organisatie. Piet was een sportief mens. Ook hier trad hij in de voetsporen van zijn legendarische vader, die een bekend langeafstandzwemmer was geweest. Piet blonk uit in water polo en roeien en bleef zijn clubs tot op hoge leeftijd trouw. Trouw bleef hij zijn conditie verzorgen en zijn haltertjes werden nog dagelijks gebruikt. Piet had ook een sociale kant. Hij richtte op 11 oktober 1950 samen met Louis Groen, Henk Hagenberg en Herman Kroonenberg de Stichting Louis Groen Fonds op, met het doel financiële hulp te ver lenen aan personen die werkzaam zijn of zijn geweest in het Nederlandse filmverhuurbedrijf en die in bijzondere nood verkeren. Deze stichting is nog steeds werk zaam en Piet was hier erevoorzitter van. Ook was hij Drager van de medaille van verdienste van het Roode Kruis. Ik zal deze bijzondere man en zijn verhalen niet snel vergeten. Johan Arkenbout. 8 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 8