Zelfhulp bij agressie feature NVB cursus klachtenmanagement in de praktijk Het normen- en waarden debat is op elke hoek van de straat gaande. Toch krijgt het bioscooppersoneel regelmatig te maken met bezoekers die zich niet helemaal gedragen zoals het hoort. Om de bios coopmensen wat weerbaarder te maken biedt de NVB een training aan. Hier wordt geleerd om te gaan met uit eenlopend gedrag, van een voudige klachten tot agressief taalgebruik. Door Lucia Alleman De Telegraaf meldde eind januari dat de gemeente Amsterdam zint op een bioscoopverbod voor jongeren die zich ernstig misdragen. Dit naar het voorbeeld van het succesvolle zwembadverbod, waarbij lastige jon geren worden geregistreerd en uit alle zwembaden in de hoofdstad geweerd worden. Volgens Marion van Oostveen, regiomanager van Pathé, is er slechts een verkennend gesprek geweest met de gemeente. Wat haar betreft is het paarden middel van een bioscoopverbod niet nodig. Sinds de schermutselingen met jongelui in City, die vorig jaar de landelijk pers haalden, zijn er geen ernstige botsingen meer voor gevallen. In de meeste bioscopen lopen confrontaties tussen bezoekers en medewerkers zelden uit op een Ricbard Gebski tijdens een cursus in Catbarijne in Utrecht. FotoAnat Zuriël. handgemeen. Maar de dagelijkse fric ties zijn al vervelend genoeg. Wenny Verbossen heeft alle vormen van ongewenst gedrag meegemaakt. Ze is theatermanager van Pathé Helmond, een theater waar jaarlijks 300.000 mensen komen. De groep amokma- kers loopt uiteen van dronken direc teuren, dames die het rookverbod wensen te negeren tot jongelui die zonder kaartje proberen binnen te komen. Meestal kan de situatie met praten opgelost worden. In zeer ern stige gevallen moet de politie in actie komen.Ze schat dat dit zon drie a vier keer per jaar nodig is. Basisvoorwaarden Het agressieprobleem in Helmond is hanteerbaar meent Verbossen.'De mensen hier in het zuiden hebben toch een wat andere mentaliteit dan in het noorden. Ze zijn wat kalmer en beleefder. Maar wat vooral helpt is dat hier de basisvoorwaarden in orde zijn. Pathé Helmond is een prachtige, nieuwe bioscoop, een klein en gezellig familietheater, voor Pathé-begrippen. Dat heeft een gun stig effect op onze bezoekers. Bovendien doen we er alles aan om het voor de medewerkers zo veilig mogelijk te maken. Al het geld HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 9