Kees de jongen - een dromer maar niet de enige in productie Theo Thijssens meesterlijke roman Kees de jongen mag dan al uit 1923 stammen, het boek spreekt ook vandaag de dag nog tot de verbeelding. Het is dan ook niet vreemd dat Matthijs van Heijningen, producent van onder andere Ciske de Rat (1984), zich vol overgave stort op de verfilming van Kees de jongen. Een van de eerste taken: hoe vinden we de juiste Kees en Rosa? Er werd op diverse manieren gezocht naar de hoofdrolspelers. Zo werden kinderen bijvoorbeeld via de website keesdejongen.nl opge roepen een videoband op te sturen met de scène zoals die op de websi te te vinden was. De zoektocht leverde uiteindelijk vier goede kan didaten op voor de rol van Kees en twee voor de rol van Rosa. Hieruit moesten de twee talenten worden gekozen die de hoofdrollen gaan vertolken. De uiteindelijke keuze is gevallen op Ruud Feltkamp. Hij wordt Kees en Hannah Cheney wordt Rosa. 'Voor de overige vier zal een andere rol in de film zijn weggelegd. Naast de nieuwkomers heeft men een groot aantal ervaren acteurs op het oog die na het sluiten van de film-cv, eind april, definitief gecontracteerd zullen worden. Genoemd worden Monique Hendrickx (Nynke) en Theo Maassen (Minoes). De jonge acteurs staan direct al voor een grote uitdaging. In de film wordt telkens een switch gemaakt van het werkelijke leven van Kees naar zijn fantasiewereld. Zijn dro men, die de ruggengraat van de film vormen, zijn heel filmisch, komisch, dramatisch en herkenbaar, en vragen veel van de acteurs. De opnamen van Kees de jongen starten op 12 mei aanstaande. André van Duren (Mariken) regisseert en Steve Walker verzorgt de cinemato grafie. Bob in 't Hout maakte de eer ste opzet voor het scenario dat door Maarten Lebens verder is bewerkt. Kees de jongen zal 27 november door UIP worden uitgebracht. Wie van de vier? Foto Frans van Zijst HOLLAND FILM NIEUWS 17

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 17