passie in productie Tweede deel Pietje Bell op komst Er komt een vervolg op de avontu ren van de Rotterdamse belhamel. Het script van de nieuwe film werd al geschreven voordat met de verfil ming van het eerste deel werd begonnen, zo liet productiemaat schappij Shooting Star weten. Het script is deels gebaseerd op de populaire boekenserie van Chris van Abkoude. De hoofdrollen zijn wederom voor Quinten Schram, Rick Engelkes, Katja Herbers en Stijn Westenend. Maria Peters zal de regie weer voor haar rekening nemen. De tweede film krijgt als titel: Pietje Bell en de nieuwe avon turen van de Zwarte Hand. De film wordt halvewege december uitgebracht door Buena Vista Int. De storm moet Nederlandse Titanic -worden Productiemaatschappij NL Film van Johan Nijenhuis en Alain de Levita gaat een film maken over de waters noodramp in Zeeland met als titel De storm. De film gaat over de rela tie tussen Boet, een jonge Zeeuwse visserszoon en Fay, de dochter van de burgemeester. Tijdens de waters noodramp in de nacht van 31 janua ri op 1 februari 1953, komen niet alleen de problemen rondom hun onmogelijke relatie bovendrijven, maar doet ook het water uit de Noordzee van zich spreken. Het scenario van de film is geschre ven door Marjolein Beumer en Rik Launspach.Wie de hoofdrollen gaan spelen is nog niet bekend. In een vraaggesprek liet Johan Nijenhuis weten de film te zien als een Nederlandse kruising tussen Titanic en II Postino. De opnamen van De storm staan gepland voor de komende winter. De film moet rond kerst 2004 in de Nederlandse bios copen te zien zijn. Verfilming van De passie vrucht De bestseller van Karel Glastra Van Loon, De passievrucht, wordt ver filmd. De opnamen van de film van regisseur Maarten Treurniet en pro ductiemaatschappij 24fps features beginnen deze maand. De film gaat over Armin Minderhout die er na het overlijden van zijn vrouw Monika achter komt dat hij onvruchtbaar is.Tot die tijd was hij in de veronderstelling dat hij de vader is van hun dertienjarige zoon Bo. Hij gaat hij op zoek naar de waarheid. De hoofdrollen zullen worden gespeeld door Peter Paul Karel Glastra van Loon Uitgeverij Contact Muller, Halina Reijn, Carice van Houten jan Decleir, Frank Lammers en Gijs Scholten-van Aschat. De film is een coproductie met de VARA. Independent Films gaat de film rond de kerst in de bioscoop uit brengen. GROTER SUCCES VEREIST VOOR GOUDEN OF PLATI NA FILM De voorwaarden voor de ont vangst van een Gouden of Platina Film voor een Neder landse film zijn aangepast. Voorheen werd de Gouden Film uitgereikt aan een Nederlandse film als deze 75.000 bezoekers haalde. Dit aantal is nu verhoogd naar 100.000 bezoekers. De Platina Film ging naar de films die 200.000 bioscoopbezoekers wisten te trekken. Dat aantal is nu vastgesteld op 400.000. Uit cijfers van de NFC blijkt dat het bioscoopbezoek stijgt en dat er een groeiende belangstelling is voor de Nederlandse film. In 2002 was het aandeel van de film van eigen bodem gestegen tot 10,5 procent.Als gevolg hier van werd er sinds de introductie van de filmprijzen, anderhalf jaar geleden, tien keer een Gouden en acht keer een Platina Film uit gereikt. Alle Nederlandse films die sinds 1 januari 2003 zijn uitgebracht of waarvan de uitbreng nog zal plaatsvinden vallen onder de nieuwe voorwaarden. De eerste film die volgens de nieuwe voor waarden werd bekroond was Liever verliefd. De uitreiking van de prijs vond plaats op 31 maart jongstleden. Infraal Roman 20 HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 19