Luxor in Hoogeveen verkoopt film per minuut op locatie In de strijd om de aandacht van de consument heeft Luxor in Hoogeveen een nieuwe manier van kaartverkoop bedacht. Als de proef van initiatiefnemers Albert Jan Vos en Benny Untema slaagt gaan klanten in deze servicebioscoop voortaan alleen betalen voor de filmminuten die ze ook echt hebben gezien. Over enkele weken start men met het nieuwe initiatief bij de Sneak Previews in Hoogeveen. Als het een succes wordt, gaat het ook bij de reguliere voorstellingen ingevoerd worden. Hoe werkt het precies? De bezoeker koopt een kaart met daar op 1.440 minuten filmtegoed. Deze kaart gaat 55 euro kosten. Als men naar een film gaat wordt de duur van de betreffende film van het tegoed op de kaart afgetrokken. Kijkt men de film om een of andere reden niet af, dan worden de niet bekeken minuten bij de kassa weer aan het saldo toegevoegd. 'In eerste instantie moest iedereen lachen die we over het idee vertel den. Dat deden wij in het begin ook. Maar daarna werd men al snel een stuk serieuzer', zo vertelt Benny IJntema. 'We wilden wat doen aan het teruglopende bezoek aan de Sneak Previews. Als mensen twee keer achter elkaar na de pauze niet meer willen terugkomen, dan vin den ze dat niet leuk. Dus moesten we wat bedenken.' Om te voorkomen dat het onrustig wordt tijdens de voorstellingen, omdat klanten op verschillende momenten weglopen, wordt van tevoren aangegeven wanneer men de zaal kan verlaten. Vooralsnog zal dat eerst alleen tijdens de pauze zijn, maar bekeken wordt hoe dit wordt uitgebreid.'Misschien beden ken we wel iets met een rood lamp je', zegt IJntema. MOVIE UNLIMITED VERWELKOMT 100.000e BEZOEKER Bij Movie Unlimited in Zevenaar doen ze niet moeilijk als het erom gaat om bijzondere bezoekers een beetje in de watten te leggen. Eind februari verwelkomde het theater de 100.000' klant. De vriendinnen Sascha Wensveen en Maike Dijkstra werden door Albert Schoemaker en zijn team in de spotlight gezet. Het tweetal kreeg niet alleen een mand vol merchandising, een bos bloemen en een bioscoopjaarkaart voor twee personen, ze ontvingen ook vrijkaarten voor de galapremiè re van Liever verliefd in Amsterdam. Bij dat arrangement hield Movie Unlimited ook rekening met een luxe auto en chauffeur. Luxor in Hoogeveen HOLLAND FILM NIEUWS - 21

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 20