Feestelijkheden bieden blik achter de schermen Bio-Kinderrevalidatie In de afgelopen periode waren er enkele feestelijkheden op het terrein van Bio-Kinderrevalidatie. Niet alleen de uitbrei ding van scholengemeenschap Mariëndael werd gevierd, ook het in gebruik nemen van het Pietje Bell Center was reden tot feest. Door Jeroen Huijsdens Pietje Bell Center Op 21 maart jongstleden werd het Pietje Bell Center in gebruik geno men. Het center is een multifunctio nele ruimte op het terrein van Bio. De ruimte is zo opgezet dat deze door Scholengemeenschap Mariëndael te gebruiken is als gym zaal en door Bio als ruimte voor audiovisuele presentaties, seminars en andere bijeenkomsten. De eerste activiteit was een mini symposium over de twintigjarige samenwerking tussen de afdeling Industrial Design van de TU in Delft en Bio. Na afloop kon men de tentoonstelling bezoeken van alle eindexamenprojecten van de TU Delft die met Bio zijn ontwikkeld. Enkele eindexamenprojecten uit de over zichtstentoonstelling. Het symposium, dat onder leiding stond van Prof. Ir.J.J.Jacobs, bleek een ware eye opener. Met vier pre sentaties werd de gasten een inte ressante blik gegund achter de schermen bij de totstandkoming van hulpmiddelen en speelgoed voor kinderen met een handicap. De naam Pietje Bell Center werd gekozen omdat de opbrengst van de galapremière van Pietje Bell van afgelopen november werd gebruikt voor de audiovisuele inrichting van de nieuwe ruimte. Eline Danker, directeur van Buena Vista, distribu teur van Pietje Bell, opende de ten toonstelling. Feestelijke opening school Een week voordat het Pietje Bell Center voor de eerste keer werd gebruikt, werd op feestelijke wijze de uitbreiding gevierd van de vestiging van de Scholengemeenschap Mariëndael. De uitbreiding kwam tot stand mede dank zij de steun van Bio. De opening gebeurde door burgemeester Krikke van Arnhem. Ook René Froger, die zich in de afgelopen periode al meerdere malen inzette voor Bio, was bij de opening aanwezig.Tot grote vreugde van alle leerlingen bracht hij een nummer ten gehore. Na afloop van de ope ningshandeling werd met een rond leiding getoond hoe de uitbreiding heeft uitgepakt en werd duidelijk welke betekenis de school heeft voor haar leerlingen. Burgemeester Krikke verricht de openingshandeling. Schilderende filmsterren Onder andere George Clooney en Nicole Kidman werden in de afge lopen periode gevraagd hun schil- dertalent aan te spreken voor het werk van Bio. De acteurs, die wer den geïnterviewd voor het filmpro gramma Café Hollywood, wilden graag meewerken aan het initiatief om een bord te beschilderen dat vervolgens per opbod zal worden verkocht. De opbrengst gaat naar Bio. HOLLAND FILM NIEUWS - 29

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 28