teasers 30 20TH CENTURY FOX FILM De X-Men (onder andere Halle Berry, en Famke Janssen) zijn terug op 1 mei en worden versterkt met een aan tal nieuwe superhelden. In X-Men 2 nemen alle mutanten het op tegen William Stryker en zijn anti-mutanten beweging. Lt's new, more and better! Ook Ashton Kutcher en Brittany Murphy gaan samen een verbintenis aan. In Just Maried geven ze elkaar op 8 mei het ja-woord. Vanaf dat moment is de romantiek voorbij. Het wordt een honeymoon from heil. Danny Boyle zorgt ervoor dat op 28 mei iedereen weer op het puntje van zijn stoel zit. In 28 Days Later wordt de samenleving geteisterd door het vrijgekomen virus 'woede'. Tenslotte wordt het leven van Colin Farrell volledig op zijn kop gezet in de superspannende thriller Pbone Booth. Wanneer hij in een telefooncel de hoorn van de haak heeft gepakt, staat hij ineens oog in oog met de dood. Hij wordt onder schot gehou den door een scherpschutter en gedwongen aan de lijn te blijven. Vanaf 12 juni draait Phone Booth in de bioscoop. A-FILM DISTRIBUTION April: 17 april: Evil Dead, de re-release van dé horror-cultklassieker. 24 april: Nowhere in Africa, de Oscarwinnaar Beste Buitenlandse Film 2003. Mei: 1 mei: Max, de controversiële film over de kunstenaar in Hitler. 8 mei: Sweet Sixteen, de nieuwe film van Ken Loach. Dat zegt genoeg! 15 mei: L'hotnme du train, drie gigan ten: Jean Rochefortjohnny Hallyday en Patrice Leconte, goed voor een dijk van een film! 22 mei: Rabbit-Proof Fence, het waar gebeurde verhaal over drie meisjes die 15.000 mijl door Australië lopen om terug te komen bij hun moeder. 28 mei: Tour des Legendes, de laatste Tour de France vóór de opkomst van de televisie, tóch in beeld gebracht. als Roy ook nog een oogje laat vallen op zijn zus, die zich ook steeds verder in de nesten werkt, moet Chon al zijn Juni: 5 juni: Lantana, sommigen noemen het al 'de nieuwe Magnolia'. 12 juni: Cavale, één van de drie delen van het unieke project van Lucas Belvaux. 12 juni: My Life Without Me, het leven is kort, geniet van elk moment! 12 juni: Taxi 3;Taxi 1, Taxi 2 en BUENA VISTA INTERNATIONAL Op 24 april gaat Shanghai Knights, een komische actiefilm met Jackie Chan en Owen Wilson, in première. Chon Wang (Chan) en Roy O'Bannon (Wilson) zijn in het Victoriaanse Londen op zoek naar de moordenaar van Chons vader. Lin, de knappe en acrobatische zus van Chon is er om dezelfde reden. Chon heeft het als Chinese cowboy niet gemakkelijk, en kunsten uit de kast halen om alles tot een goed einde te brengen. Vanaf 5 juni is The Hunted, een actie thriller van regisseur William Friedkin te zien in de bioscoop. Aaron Hallam (Benicio del Toro) heeft gevochten in Kosovo en leidt na de oorlog een geï soleerd leven en draait door; hij ver moordt jagers op een bloeddorstige manier. FBI survivalspecialist L.T Bonham (Tommy Lee Jones) moet hem opsporen. Samen belanden ze in een één op één gevecht in de woeste wildernis. Beide mannen zijn aange wezen op hun overlevingsinstincten. CINEMIEN Cinemien brengt films uit Italië, Canada en Tunesië. Vanaf 17 april draait LI Piü Bell Giorno della Mia Vita (The Most Beautiful Day of My Life) van Cristina Comencini in de filmtheaters. Deze grote publieks favoriet op het afgelopen Rotterdams Filmfestival is een luchthartig maar ragfijn portret van de levens binnen een moderne Italiaanse familie. Vanaf 15 mei draait Marton Bridge van Wiebke von Carolsfeld in de film theaters. Een Canadese film met scher pe observatie, spitse humor, prachtig acteerwerk en een aangrijpende ont knoping. Marion Bridge won de Best Canadian First Feature Award op het Filmfestival vanToronto 2002. HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 29