De Tunesische buikdansfilm Satin Rouge van Raja Amari draait vanaf 5 juni in de filmtheaters. Lilia vindt de levensvreugde terug die ze verloren is sinds de dood van haar man, als ze de zwoele wereld van het buikdansen ontdekt. Probleem is alleen dat een van de muzikanten in de nachtclub ook het vriendje is van haar nietsver moedende dochter. Tenslotte met Pasen een kleine re release van Pasolini's meesterwerk II Vangelo Secondo Matteo. Tegelijkertijd uit op DVD, voor de ultieme verzameling! COLUMBIA TRISTAR Onverbiddelijk kwaad en opgekrop te woede!! Vanaf 8 mei kunnen de echte griezel liefhebbers hun hart ophalen met de horrorfilm Darkness Falls. Een abso lute 'zit op het puntje van je stoel-film waarin je meegesleept wordt in een ijzingwekkend verhaal... Kyle Walsh (Chaney Kley) keert noodgedwongen terug naar zijn geboortedorp om de confrontatie met zijn verleden aan te gaan. Hij beseft dat het lot van zijn jeugdliefde Caitlin (Emma Caulfield) en haar jongere broertje in zijn han den ligt. Alleen hij kan hen redden van het meedogenloos, onverbiddelijk kwaad dat het dorpje van Darkness Falls al meer dan 150 jaar in zijn greep houdt. Een tipje van de sluier leg nooit meer wisseltanden onder je kussen voor de 'Tooth Fairy'. In de hilarische komedie Anger Management zien we een verrassend duo vanaf 12 juni samen op het witte doek: toppers Jack Nicholson en Adam Sandler! Dave Buznik (Adam Sandler) is een keurige, rustige jongen totdat hij na een heftige ruzie in het vliegtuig terechtkomt bij woede therapeut Dr. Buddy Rydell Gack Nicholson), die zelf tamelijk agressief overkomt... De Columbia Ladies FILMMUSEUM Wie nog nooit in de Hermitage in St. Petersburg is geweest, kan al sinds 3 april z'n hart ophalen met Russian Ark. In deze unieke film neemt regis seur Sokoerov de toeschouwer in een 96 minuten durende opname-in-één- take mee door het winterpaleis van de tsaren, waarbij een blik wordt gegund op drie eeuwen Russische geschiedenis. Catharina de Grote snelt door de gang.Anastasia zit te treuze len aan het familieontbijt en op het einde van de tocht wordt de mazurka gedanst op een grandioos galabal. Regisseur Takeshi Kitano maakte hefti ge yakuza-films als Violent Cop (1989) en Brother (2001), maar ook meer poëtische films als Hana-Bi (1997). Zijn nieuwe film Dolls valt meer in deze tweede categorie; gebruikma kend van het traditionele Bunraki poppentheater vertelt hij een allego risch sprookje over onvervulde lief des in hedendaags Japan. Nu in de filmtheaters. In de 'fake documentary' 24 Hour Party People brengt Michael Winterbottom op ironische wijze de muziekscene in Manchester in de jaren 80 tot leven. Hij toont de opkomst en ondergang van dansclub Hacienda, waar Joy Division, New Order en de Happy Mondays hun eer ste successen vierden. Vanaf 8 mei. Ilona INDEPENDENT FILMS Op 1 mei gaat Gerry in première met in de hoofdrollen Matt Damon en Casey Affleck (ja, het broertje van). Met korte dialogen en adembenemen de beelden vertelt regisseur Gus van Sant het indrukwekkende verhaal over de vriendschap tussen twee jon gens die verdwalen in de wildernis, waardoor hun vriendschap de ultieme test moet doorstaan. Vlak voor de zomervakantie staat De schippers van de Kameleon gepland. Een échte familiefilm, gebaseerd op de bekende boekenserie van De Kameleon, voor jong en oud. Voor diegene die de reeks (63 boeken!) gemist heeft: in de film draait het om de tweeling Hielke en Sietse en hun boot de Kameleon. We gaan mee op avontuur en beleven vrolijke en voor al spannende momenten! Op het moment dat jullie dit lezen, zijn de opnamen van De passievrucht volop aan de gang. (release in decem- HOLLAND FILM NIEUWS - 31

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 30