UPSTREAM PICTURES WARNER BROS. viewt, die als een soort 'Don' vanuit de gevangenis zijn rap imperium regeert. UIP Helaas heeft UIP nog steeds te kam pen met een writer's block. Dit heeft wellicht te maken met het feit dat er alweer een premièrefeestje was. Dit keer maakte Rowan Atkinson als klun zige geheim agent Johnny Englisb het tijdens de exclusieve galapremiere in Amsterdam wel erg bont! Daarom opnieuw een opsomming van onze films die ook dit keer gelukkig meer inspirerend zijn dan wij. Old School (24 april). Komedie van de makers van Road Trip met Luke Wilson,Will Ferrell,Vince Vaughn en Juliette Lewis. Drie mannen beleven hun studielol opnieuw...zonder te stu deren! Expeditie Berenklauw: The Wild Thornberrys Movie (24 april). Spannende kinderfilm met alle beken de karakters van de tv-serie. Met stem men van onder andere Angela Schijf, Kitty Courbois, Erik Vogel en Caroline de Bruin. Eminem won voor deze film met het nummer Lose Yourselfdc Oscar voor het beste muzieknummer. How to Lose a Gay in 10 Days (28 mei). Romantische komedie met Kate Hudson en Matthew McConaughey, geregisseerd door Donald Petrie (Miss Congeniality). Vrijgezel Ben Barry gaat een weddenschap aan dat hij een willekeurige vrouw binnen tien dagen verliefd op hem kan laten worden. Hij kiest echter de verkeerde vrouw: Andie Anderson. Zij moet namelijk juist voor haar rubriek in een vrou wenblad proberen binnen tien dagen een nieuwe liefde kwijt te raken! Een smoezelige motelkamer, drie topacteurs en een waanzinnig script. Dat zijn de ingrediënten van het ijzer sterke drama Tape. Deze film van Richard Linklater gaat over twee man nen die elkaar na tien jaar ontmoeten in een motelkamer in Lansing, Michigan.Vince (Ethan Hawke) en Jonnie (Sean Robert Leonard) waren eikaars beste vrienden op high school. Jon is een debuterende regisseur die is uitgenodigd op een filmfestival in zijn geboorteplaats. Vince zit in allerlei duistere drugszaakjes en heeft het niet verder geschopt dan vrijwilliger bij de brandweer. De ontmoeting begint ami caal maar al snel blijkt Vince een dub bele agenda te hebben. Vince wil het graag hebben over hun gezamenlijke highschoolvriendin Amy (Uma Thurman). Hij probeert Jon een bekentenis te ontfutselen die hij stie kem op tape opneemt. Vince wil dat Jon toegeeft dat hij tijdens een uit de hand gelopen feestje Amy heeft ver kracht. Om alles nog gecompliceerder te maken, heeft Vince ook Amy uitge nodigd. Vince is uit op een confronta tie, maar het resultaat blijkt ook voor hem een grote verrassing te zijn! Tape draait vanaf 22 mei in de filmtheaters. Het is niet mijn gewoonte om over collega's te klagen, maar ik ben een beetje boos op UIP Tijdens hun dag in Ede vertoonden ze The Core. Nu weet ik niet of jullie die hebben gezien, maar daarin gaat de stad Rome aan gruzelementen. Nu wil het toeval dat ik een buitengewoon prijzig week endje Rome heb gepland en, nou ja, het voelt nu een stukje minder. Nu kun je wel zeggen dat het gewoon film is, maar ja dan zou The Matrix ook niet waar zijn, en onder ons gezegd, ik denk dus dat het gewoon klopt. We zijn allemaal virtueel bezig hier en we bestaan niet echt. En dat vind ik eigenlijk een geruststellende gedachte; ruzie over filmhuurpercenta- ges? Bestaat niet. Oorlog? Onzin. M'n hond te dik? Geen sprake van. Mijn vriendin boos op me omdat ik de enige boom in de tuin te heftig heb gesnoeid? Officieel weet ik van niks. Een ding weet ik wel, dit wordt het jaar van The Matrix (Reloaded en Revolutions). Miljoenen fans over de hele wereld wachten tandhakkend af tot hij eindelijk zal uitkomen en wij zijn er helemaal klaar voor, Hans en ik bullet-timend door de gangen, Miranda en Wilco die kung fu in het trapgat doen. Dus als we even niet de telefoon opnemen, vergeef ons dan, we zijn even met iets anders bezig, maar ja, het is toch allemaal niet echt... HOLLAND FILM NIEUWS - 33

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 32