spotlight Zus Zo werd achtervolgd door het noodlot. De wereld première in Toronto vond plaats op 12 september 2001 en de Nederlandse première in de week van de moord op Pim Fortuyn. De Oscarnominatie maakte voor Paula van der Oest veel goed. Maar vlak voor de uit reiking begon George W. Bush een oorlog tegen Saddam Hoessein. Hoe beleef je een Oscarfestijn? 'Het is heel onwerkelijk, Meryl Streep, Dustin Hoffman, al die grote acteurs op aanraakafstand. Maar je kunt die mensen niet aanstaren, dat zou heel vervelend zijn. Het is tege lijkertijd ook een beetje werk, je praat daar met allerlei producenten.' Nog overwogen het festijn te boycotten? 'Nee, er was absoluut niet zo'n stemming dat de oorlog werd ver heerlijkt. Gael Garcïa Bernal en Adrien Brody spraken op geweldige wijze hun weerzin uit tegen de oor log, zonder te provoceren.' En toen werd je gearresteerd. 'Nou ja, aangehouden. De bewaking daar is tamelijk hysterisch. Na het Governers Ball was ik was met René Mioch op zoek geweest naar chocolade Oscars voor mijn kinde ren, terwijl mijn producent Jacqueline de Goey de kaarten bij zich had. Ze kwamen niet op het idee de gastenlijst erbij te halen. Het was een mistroostig einde van de avond.' En die chocolade Oscars? 'Ik heb er twee, maar alle twee gebroken.' Maar voor je naam staat nu welAcademy Award nominee. 'Ja, je krijgt een briefje mee, dat je genomineerd bent en een heel pro tocol hoe je de titel mag gebruiken. Het is een gedeponeerde merk naam. Het kan belangrijk zijn wan neer je bijvoorbeeld financiering zoekt voor een nieuw project.' Wie is eigenlijk The Academy? 'Daar zitten zo'n 600 mensen in. Allemaal vakmensen: producenten, regisseurs, cameramensen en acteurs.' Krijg je ook een rapportje? 'Nou, bij de uitreiking van de nomi naties hield Angelica Huston een toespraakje. Dat was erg leuk. Ze vond de film humaan en tolerant, met mooie vrouwenrollen.' Komt er nu een Amerikaanse versie van Zus Zo? 'De productiemaatschappij van Danny DeVito heeft belangstelling. We zijn op zoek naar een grote distributiemaatschappij. Maar het is allemaal nog heel pril.' De ideale Amerikaanse cast voor de drie zusters? 'In een commerciële productie moet in Amerika altijd minstens één acteur staan van de A-lijst, grote, bekende namen. Cameron Diaz is bijvoorbeeld genoemd. Maar het heeft op dit moment niet zoveel zin om daarover te fantaseren.' Wie zou jij een Oscar geven? 'Ik ben eigenlijk wel tevreden met de verdeling van de Oscars. Jack Nicholson zou hem van mij mogen krijgen. Hij was erg goed in About Schmidt.' Durf je nog een nieuw project aan? 'Ja hoor, ik ben nu bezig met de bewerking De gelukkige huis vrouw van Heleen van Royen.' Adverteerders Action Freight pagina 5 Cinema Expo pagina 12 CTS Cinetoon Service pagina 24, 25 Huizenga Group pagina 6, 35 Independent Films cover Nationale Bioscoopbon achterzijde Paradiso Entertainment Nederland B.V pagina 2 United International Pictures pagina 18, 19 34 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 33