leader Hinder Waar moet je het over hebben op het moment dat je geacht wordt een voorwoord te schrijven als de oorlog in Irak het nieuws zo domi neert? Hopelijk is de rust weer enigszins teruggekeerd in het Midden Oosten als dit blad in uw handen ligt, maar wie zal het zeg gen. Hoe dan ook, alles gaat gewoon door, zoveel is mij inmiddels ook wel duidelijk geworden. Tijdens ShoWest - dat begin maart in Las Vegas plaatsvond - ondervon den de organisatoren geen proble men van de toen nog aanstaande oorlog in Irak. Het allerlaatste vaknieuws kwam er voorbij en redacteur Frank de Neeve doet er in dit nummer verslag van. De oorlog had grotere gevolgen voor Oscarkandidaat Paula van der Oest en presentator René Mioch die na afloop van de Oscaruitreiking als gevolg van onwerkelijk aandoende veiligheidsmaatregelen korte tijd De kleine ijsbeer The Core werden vastgehouden. Ook tijdens de ingetogen uitreiking, die dit jaar trouwens voor de 75' keer plaats vond, deed de oorlog van zich spre ken. Winnaar Michael Moore (Bowling for Colombine) stak zijn onvrede niet onder stoelen of ban ken, wat met gemengde gevoelens werd ontvangen. Hoe dan ook, wij zetten de winnaars van de 75° Academy Awards in deze editie voor u op een rij. Zoals we allen hebben kunnen zien zette de oorlog ook de coalitie onderhandelingen tussen CDA en PvdA onder druk. Als gevolg daar van is de dringende oproep van een viertal Nederlandse Oscarwinnaars aan de formateurs om de Nederlandse film te steunen onge twijfeld nog niet aan bod gekomen. Voorlopig blijft onzekerheid in het productieveld overheersen en kunnen we slechts hopen dat de aangekondigde producties ook daadwerkelijk van de grond komen. Producent Bos Bros. en distributeur Warner Bros. hebben zich inmiddels wel genoodzaakt gezien om De griezelbus even uit te stellen. Wat er momenteel onder andere in productie is kunt u in ieder geval lezen in die rubriek. Ook de Nederlandse filmdistribu teurs ondervonden hinder van de oorlog. Amerikaanse filmsterren zagen af van aangekondigde publiciteitstournees met als gevolg dat hun films het met minder publi citeit moeten doen. Kortom, de oorlog gaat ook niet aan de filmsector voorbijMaar wat is hinder als je de gevolgen aan schouwt van de geweldsuitbarsting in Irak? Jeroen Huijsdens Eindredacteur HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 3