Bende in de bios feature Er wordt wat af gedronken en gegeten voor aanvang van, maar vooral ook tijdens bioscoopvoorstellingen. Met als gevolg rommel in de zalen. Regel of uitzondering? Holland Film Nieuws maakte een rondgang langs diverse soorten bioscopen en vroeg hoe zij er mee omgaan. door Martijn Warnas Jordy is acht en mag met oma mee naar Pietje Bell. In de pauze ont dekt hij dat het gangpad van de bioscoop zo plakkerig is, dat hij in een hoek van 45 graden voorover kan hangen terwijl zijn schoenen stevig op de grond blijven! Oma vreest voor een bloedneus en komt uit haar stoel om hem los te maken. Daarbij kleeft haar eigen schoen natuurlijk net zo stevig vast aan de vloer. Als haar voet eruit schiet, staat ze in een mum van tijd met haar panty vastgeplakt tussen rij acht en negen en zucht eens diep. Het hoort er nu eenmaal bij, nietwaar? Is rommel in de zalen regel of uit zondering? Bij Minerva Alkmaar (in de regio nog bekend als De Harmonie) is Vien Levering meteen enthousiast als ze hoort dat we schrijven over rommel in de zaal:'Wat goed! Ik ben daar momenteel zelf ook erg mee bezig. We hadden hier net de films 8 Mile enjackass.ongelofe lijk, wat een rotzooi die mensen maken. Hoewel het bij Jackass dan wel weer geweldig is om te horen hoe zo'n zaal zich een ongeluk lacht. Alleen lach ik achteraf zelf niet meer. Ik wilde eigenlijk eens een dia gaan maken van een zaal na afloop, om vooraf aan het publiek te laten zien. Misschien staan ze er dan eens bij stil hoe erg het eigen lijk is. Na een voorstelling van Jackass waren we met vier man een half uur bezig om alles weer netjes te krijgen. Het vervelende is dat je daarmee ook vertragingen krijgt in je schema. Dan moet je dus kiezen tussen te laat beginnen of mensen in een smerige zaal laten zitten.' Hoe erg is het dan? Lawines van popcorn, sloten cola? 'Zo ongeveer wel. Popcorn is natuurlijk een bioscoopsnack bij uitstek, dus die houden we in het assortiment. Maar de rommel die je er van krijgt is ongelofelijk. Vooral die zoete. Het gaat ook helemaal in de stoelen zitten.' Dat kunnen mensen toch ook in de foyer opeten? 'Er zijn veel theaters die dat gaan invoeren, maar wij voorlopig nog niet. Een zakje chips en een colaatje horen toch ook bij de film? Het is een avondje uit. Natuurlijk kun je vooraf of in de pauze iets bij het buffet gebruiken, maar wij vinden dat je het ook gewoon mee naar binnen moet kunnen nemen. Dat is heus niet alleen omdat het ook in de omzet van het buffet scheelt.' HOLLAND FILM NIEUWS - 7

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 7